Už pažeidimus tenka atsakyti

Birželį baigėsi aplinkosauginė akcija „Medžiok saugiai“, kuria buvo siekiama sustiprinti medžioklių kontrolę medžioklės sezono pradžioje, sumažinti neteisėtą medžiojamųjų gyvūnų išteklių naudojimą ir užtikrinti saugaus elgesio medžioklėje reikalavimų laikymąsi. Reidų metu pažeidimų nenustatyta. Ši akcija bus tęsiama rudenį.

Vasarą aplinkosaugininkai stebi, ar poilsiautojai tvarkingai stato automobilius prie ežerų, upių bei kitų paviršinių vandens telkinių. Prasidėjus grybų ir uogų sezonui, daug dėmesio skiriama ir aplinkos taršai atliekomis bei automobilių parkavimui (stebima, ar nenaikinama miško paklotė). Primename, kad Lankymosi miške taisyklės draudžia statyti automobilius ant miško paklotės. Automobilius galima statyti tik ant kelio dangos arba specialiai tam įrengtose aikštelėse.

Vykdydami valstybinę aplinkos apsaugos kontrolę Alytaus RAAD Prienų agentūros pareigūnai birželio mėnesį surašė 7 administracinių nusižengimų protokolus.

Birželį pagal gautą pranešimą patikrinus vieną sodybą buvo nustatyta, kad joje ardomos eksploatuoti netinkamos transporto priemonės. Patikrinimo metu taip pat nustatyta, kad pilietis savavališkai pasisavino žemės gelmių išteklius: netoli savo sodybos kasė žvyrą ir naudojo jį savo kiemo remontui.

Primename, kad juridiniams asmenims, norintiems užsiimti transporto priemonių ardymu, reikalingas Aplinkos apsaugos agentūros išduotas Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimas. Vykdant veiklą privalu laikytis Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkymo taisyklėse ir Atliekų tvarkymo taisyklėse nustatytų reikalavimų.

Taip pat informuojame, kad asmenys, norintys savo žemės sklypuose esančius gamtos išteklius naudoti savo reikmėms, privalo išsiimti mažojo karjero pasą.

Birželio mėnesį Prienų aplinkos apsaugos pareigūnai dar surašė administracinių nusižengimų protokolus už šiuos pažeidimus:

1 už mėšlo tvarkymą nesilaikant aplinkosauginių reikalavimų. Šis pažeidimas piliečiams užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 30 iki 60 eurų, o juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 60 iki 140 eurų.

– 1 už aplinkos teršimą nepavojingomis buitinėmis atliekomis iki 0,1 m3. Toks pažeidimas pagal AN kodeksą užtraukia įspėjimą ar baudą piliečiams nuo 30 iki 90 eurų.

– 1 už nuotekų išleidimą į aplinką viršijant nustatytus normatyvus. Toks pažeidimas užtraukia baudą piliečiams nuo 60 iki 300 eurų, o juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 170 iki 1170 eurų.

– 3 už mėgėjų žvejybą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimus. 2 žvejams taikyta atsakomybė už žvejybą be žvejo bilieto. Toks pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 10 iki 60 eurų. 1 žvejys baustas už žvejybą neleistinais įrankiais (tinklais). Iš žvejo konfiskuoti 2 tinklai, už pagautą 1 lyną paskaičiuota 66 eurų žala gamtai. Už tokį pažeidimą AN kodekse numatyta bauda nuo 120 iki 300 eurų su įrankių ir priemonių konfiskavimu.

Raginame gyventojus nebūti abejingiems ir esant įtarimams, kad pažeidžiami aplinkos apsaugos reikalavimai, informuoti Prienų aplinkos apsaugos agentūrą tel. (8-319) 61732 (darbo valandomis) arba tel. 112 (ne darbo metu).

 

                                                Alytaus RAAD Prienų agentūros informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close