Olimpinio čempiono žingsniai įamžinti filme

Vasario 25 dieną Vilniuje, viešbutyje „Artis Centrum Hotels“, buvo pristatytas neseniai sukurtas dokumentinis filmas apie pirmąjį Lietuvos olimpinį čempioną, ėjiką, 1956 metais Melburno olimpinėse žaidynėse iškovojusį sidabro medalį, „Olimpinio sidabro žingsniai. Antanas Mikėnas“.

Į iškilmingą filmo pristatymą atvyko vicečempiono brolis, dukra Eglė, kiti artimieji ir giminės, dalyvavo LOTK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, garbės prezidentas Artūras Poviliūnas ir kiti sportinės bendruomenės atstovai.

Kadangi Birštone nuo 1986 metų kiekvieną pavasarį vyksta tarptautinės sportinio ėjimo varžybos (šiemet, balandžio 27 dieną, vyks jau 27 kartą), iš mūsų kurorto irgi dalyvavo 12 žmonių delegacija, kurioje buvo ir Birštono savivaldybės mero pavaduotojas Juozas Aleksandravičius, administracijos direktorius Valentinas Vincas Revuckas, švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Angelė Žiūraitienė, sporto centro direktorius Saulius Smailys ir didžiausi sportinio ėjimo entuziastai bei  treneriai, kurių dėka ši sporto šaka plinta kurorte: sportinio ėjimo treneriai Jonas ir Povilas Juozaičiai.

Dokumentinį filmą apie A. Mikėną sukūrė LRT televizijos kūrybinė grupė: operatorius ir autorius Stasys Petkus, scenarijaus autorė Gintarė Grikštaitė, režisierius Miroslavas Stankevičius.

– Tai labai šiltas ir jaudinantis filmas apie legendinį sportininką. Jame panaudota autentiška istorinė medžiaga, – sakė treneris Jonas Juozaitis apie 51 minutę trukusį dokumentinį filmą.

Vicemeras J. Aleksandravičius pasakojo, kad 1990 m. G. Grikštaitė savo studijų baigiamajam darbui turėjo paimti interviu iš šio žymaus sportininko. Ji yra buvusi Birštone tarptautinėse A. Mikėno taurės varžybose kaip korespondentė.

Kadangi kurorte sportinis ėjimas populiarus, tad pamatyti šį dokumentinį filmą galės ir didesnė auditorija žmonių.

Stasė Asipavičienė

 

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close