Žemės ūkio skyriaus vedėjo kėdės „atlaisvinimo“ operacija baigta

Penktadienio vakarą Prienų rajono savivaldybės internetinėje svetainėje pasirodė informacija apie skelbiamą naują konkursą Žemės ūkio skyriaus vedėjo pareigoms užimti.

 

Panašu, kad mitais apaugusios koalicinės – valstiečių prisijungimo prie valdančiosios koalicijos – sutarties sąlyga dėl šių pareigų perleidimo naujiems nariams baigiama įgyvendinti.

 

Kaip jau rašėme, sudarytos naujosios koalicijos aušroje gimusi priešprieša Žemės ūkio skyriaus vedėjui Donatui Šimukoniui greitai virto akivaizdžia dviejų politikų – Jono Vilionio bei Martyno Butkevičiaus – principine ataka. Nors D. Šimukonį puolė ginti autoritarizmu pastaruosius du politikus kaltinantys ir jų rankose esantį Lietuvos ūkininkų sąjungos Prienų skyrių dėl neadekvačių šių asmenų veiksmų palikę Prienų rajono ūkininkai, siekis nuversti daugiametį Žemės ūkio skyriaus vedėją tik padidėjo.

 

Prognozavome, jog greitu laiku Žemės ūkio skyriaus vedėją gali užklupti įvairūs didesni ar mažesni kaltinimai, įtarinėjimai bei patikrinimai. Gaila, bet šios prognozės buvo tikslesnės nei orų prognozės.

 

Tuoj pat žemės ūkio skyrių užgriuvo paties Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro Broniaus Markausko (beje, taip pat Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos nario) asmeniniu pavedimu atsiųstas Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) Vidaus audito departamento atsiųstas auditorius. Redakcijos duomenimis, jį į savivaldybę atlydėjo pats Prienų rajono savivaldybės tarybos narys Jonas Vilionis.

 

Didžiausią dalį audito išvadų užėmė rekomendacijos, skirtos pačiai ministerijai. Tiesa, pagal pateiktas audito išvadas paaiškėjo ir keletas smulkių pažeidimų bei už melioraciją atsakingų specialistų padaryti pažeidimai, tačiau, remiantis šia išvada, tyrimo komisija Prienų rajono savivaldybėje buvo paskirta spręsti būtent paties Žemės ūkio skyriaus vedėjo atsakomybę.

 

Įdomiausias šioje istorijoje yra faktas, kad LR ŽŪM Vidaus audito departamentas pagal savo įstatus neturi kompetencijos tikrinti sau nepavaldžių įstaigų. Į tokias patenka ir savivaldybių žemės ūkio skyriai. Negana to, susisiekus su LR ŽŪM Vidaus audito departamentu, patys jo specialistai buvo nustebę, kad patikrinimas buvo atliekamas Prienų rajono savivaldybėje. LR ŽŪM Vidaus audito departamentas gali atlikti ŽŪM deleguotų lėšų panaudojimo patikrinimą, tačiau tai, kad toks patikrinimas būtų atliekamas žemės ūkio skyriuose, kalbintiems specialistams sukėlė nuostabą.

 

Įdomu ir tai, jog LR žemės ūkio ministro pavedimas primena vidaus susirašinėjimo raštelį – be jokių nuorodų į patikrinimo pagrindą ar teisės aktais pagrįstus įgaliojimus.

 

Tiesa, po audito plačiai nuskambėjo faktas, jog Prienų rajono savivaldybės pareigūnams vieną penktadienio popietę nepavyko susisiekti su Žemės ūkio skyriaus vedėju D. Šimukoniu, jis įtariamas esantis neblaivus.

 

Pasak D. Šimukonio jau vėliau atsiradusio pasiteisinimo, jis tuo metu lankėsi vieno ūkininko ūkyje ir neturėjo galimybės susisiekti. Nors neblaivumo įtarimų burbulas subliūško neradus jokių įrodymų, dėl minėto „pradingimo“ D. Šimukoniui ir vėl pasiūlyta „atlaisvinti kėdę“.

 

Istorija gal būtų tęsusis ilgiau, jeigu ne liepos 14 d., penktadienį, paskelbtas konkursas D. Šimukonio pareigoms užimti. Redakcijos duomenimis, jam pasiūlyta draugiškai pereiti į jau anksčiau siūlytą skyrių. Deja, pats D. Šimukonis šios informacijos nepatvirtino ir nekomentavo.

 

Žinoma, faktas, kad dar neatleidus specialisto, skyriaus vedėjo, visuomenei jau siūlomos jo pareigos – kone stulbinantis. Jau vien dėl to, kad konkursai laisvoms pareigoms užimti Prienų rajone dažniausiai, kaip antai Balbieriškio ar Pakuonio seniūnų, skelbiami tik praėjus keliems mėnesiams ar net metams.

Taigi, Prienų rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėjo kėdės atlaisvinimo operacija baigta. Klausimas – kas kitas?

 

Deja, redakcijai jau yra žinoma, kas gali būti kitas ir kas taps naująja Žemės ūkio skyriaus vedėja. Reikia tikėtis, šios prognozės nebus tokios tikslios.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close