Šventė ant Pašlavančio piliakalnio

Liepos 6-ąją ant Pašlavančio piliakalnio viršūnės nuo ankstyvo ryto plevėsavo Lietuvos trispalvė. Piliakalnis kaip niekad buvo šventiškas: papuoštas įvairiaspalviais balionais, vėliavėlėmis, baltais balandžiais. Pavakare ant piliakalnio paminėti Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną bei Piliakalnių metus rinkosi aplinkinių kaimų žmonės. Šiais metais jų buvo gerokai daugiau nei ankstesniais. Kiekvienam lietuviui ši diena yra brangi, ji primena Lietuvos didingą praeitį, jos ilgaamžes tradicijas.

Į šventę atvyko daug svečių. LR Seimo narys Andrius Palionis sveikino susirinkusiuosius su prasminga švente ir padovanojo kraštotyrinį darbą apie Pašlavančio piliakalnį. Sveikinimo žodžius tarė Prienų rajono Tarybos nariai: Jonas Vilionis, Vaidas Kupstas, Aleksas Banišauskas, seniūnė Neringa Pikčilingienė, žemietis Ąžuolas Raškevičius.

Valstybės dieną mums padėjo švęsti Marijampolės kolegijos dėstytoja, lietuviškų tradicijų puoselėtoja Vida Mickuvienė su kanklininkų ansambliu. Skambėjo poetų eilės, dainos. Antrąją programos dalį skyrėme Piliakalnių metams. Jiestrakio bibliotekininkė Kristina Tamašauskienė skaitė B. Brazdžionio, Just. Marcinkevičiaus eiles bei K. Dabrišienės eilėraštį, skirtą Pašlavančio piliakalniui. Kristina savo darbeliais padėjo papuošti piliakalnį. Šilavoto laisvalaikio centro folkloro ansambliukas „Akacija“, vadovaujamas Saulės Blėdienės, atliko dainas apie gimtinę, Lietuvos gamtos grožį. Dainoms pritarė visi šventės dalyviai.

Artėjant 21 valandai ant piliakalnio viršūnės suliepsnojo laužas. Visi susirinkusieji iškilmingai giedojo Lietuvos himną, tris kartus skandavo „LIE-TU-VA“. Dar ilgai prie piliakalnio netilo dainos. Žmonės būriavosi, dalijosi įspūdžiais.

 

Piliakalnio bendruomenės centro pirmininkė K. Dabrišienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close