Juodas debesis pakibo ir virš Jiezno

Liepos 5 d. rytą iš Prienų rajono savivaldybės administracijos atskriejo dar viena suklusti verčianti naujiena – Jiezno seniūnui Algiui Bartusevičiui pasiūlyta šalių susitarimu pasitraukti iš užimamų pareigų.

 

Pasak Prienų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Egidijaus Visocko, toks pasiūlymas pateiktas aptikus faktų, kad Jiezno seniūnas galimai pažeidė viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą, leidęs atlikti kapinių aptvėrimo darbus savo artimiesiems.

 

Jiezno seniūnas Algis Bartusevičius tokį pažeidimą neigia. Pasak jo, aukščiausieji savivaldybės vadovai klysta ir puikiai žino, jog pažeidimas nebuvo padarytas. Anot seniūno, jam pateiktas pasiūlymas palikti savo pareigas greičiausiai yra politinis.

 

Pasak A. Bartusevičiaus, jo nuolatinis aktyvumas seniūnijos veikloje bei gebėjimas organizuoti įvairius renginius ir prižiūrėti savo kraštą be savivaldybės biudžeto paramos neliko nepastebėtas valdžios, kuri galbūt mieliau regėtų šiose pareigose mažiau veiklesnį asmenį.

 

A. Bartusevičiaus manymu, tai gali būti susiję ir tiesiogiai su politiniais sprendimais. Pasak jo, Jiezno seniūnijoje Kašonių kaime vykusių Joninių šventėje apsilankė ir partijai „Tvarka ir teisingumas“ atstovaujantis Lietuvos Respublikos Seimo narys Vytautas Kamblevičius. Renginio metu, pasak seniūno, politiniame gyvenime ėjusiam po socialdemokratų vėliava, pabendravus su aukščiausiosios valstybės valdžios atstovu, teko išgirsti gandų ir nedviprasmių klausimų, ar seniūnas neketinąs pereiti į kitą partiją. Pasak A. Bartusevičiaus, šie veiksniai galėjo turėti įtakos ir Prienų rajono savivaldybės administracijos siūlymui jam pasitraukti.

 

Seniūno veikla gana plačiai žinoma ne tik seniūnijoje, bet ir visame rajone. A. Bartusevičius neretai minimas kaip vienas aktyviausių seniūnų Prienų krašte. Savo seniūnijos puoselėjimu garsėjantis seniūnas prisijungia ne tik prie kultūrinių, bet ir prie patriotinių renginių organizavimo. Jiezno bei greta esančiame Punios krašte dažnai vyksta šaulių renginiai, į kuriuos suvažiuoja itin daug jaunimo. Ne vienas kraštietis A. Bartusevičių giria kaip Jiezno krašto eruditą ir puikiai savo krašto istoriją išmanantį istoriką.

 

Galimas viešųjų ir privačių interesų konfliktas nustatytas, kai Prienų rajono savivaldybės administraciją iš Jiezno krašto pasiekė prašymas apmokėti atliktų darbų – Jiezno seniūnijos Vošiškių kaimo kapinių tvoros remonto sąskaitą. Paaiškėjo, jog 2017 m. birželio 12 d., tuometinio Prienų rajono savivaldybės administracijos Statybos ir ekonominės plėtros skyriaus vyr. specialisto, jau birželio pabaigoje į užtarnautą poilsį išleisto Antano Bartusevičiaus suformuotos paslaugų pirkimo užduoties konkursą birželio 13 d. laimėjo pagal įvairių metalo gaminių gaminimo verslo liudijimą dirbanti, Kašonių bibliotekos bibliotekininkė Danutė Bajorienė. Pagal 2017 m. birželio 29 d. išrašytą prekių (paslaugų) pirkimo-pardavimo kvitą kapinių tvoros remontą atliko bei kvitą už darbus, siekiančius 2000 Eur, būtent ji ir išrašė. Visus darbus suderino Jiezno seniūnas Algis Bartusevičius.

 

Pasak Prienų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus, įtarimų sukėlė tai, jog D. Bajorienei verslo liudijimas išduotas birželio 21 d. – praėjus 8 dienoms po konkurso laimėjimo, t.y. D. Bajorienė konkurse dalyvauti net negalėjo. Be to, pati pirkimo užduotis, kurios vykdymui sutikimą turėjo duoti administracijos direktorius, jo kabinetą pasiekė tik liepos 3 d. – po konkurso ir jau atlikus darbus.

 

Pasak Prienų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus, svarbiausia, jog visi trys šiame pirkime minimi asmenys yra broliai ir sesuo. Pagal Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo 12 straipsnio pirmąją dalį, asmuo, dirbantis valstybės ar savivaldybės tarnyboje, negali atstovauti valstybei ar savivaldybei arba valstybės, savivaldybės institucijoms tvarkydamas reikalus su fiziniais ar juridiniais asmenimis, iš kurių jis, jo artimieji giminaičiai, kiti su juo susiję asmenys gauna bet kokios rūšies pajamas. Pagal šį įstatymą, nuo šio kapinių tvoros remonto organizavimo darbų turėjo nusišalinti ir seniūnas, ir tuometinis statybos ir ekonominės plėtros skyriaus vyr. specialistas. Negana to, dėl paliktos klaidos šių paslaugų pirkimo mažos vertės pirkimo apklausos pažymoje atidžiau patikrinus praėjusiais metais vykdyto Jiezno seniūnijos Nibrių kaimo kapinių tvoros remonto dokumentaciją, paaiškėjo, jog vėlgi Antano Bartusevičiaus organizuotą, su seniūnu suderintą pastarųjų paslaugų suteikimo konkursą laimėjo Vytautas Bajoras – Danutės Bajorienės sūnus.

 

Reikia tikėtis, jog visa įvykių seka bus abiejų pusių įvertinta priimant teisingus sprendimus ir dabartinis Jiezno seniūnas galės toliau rūpintis garbingą praeitį turinčiu kraštu.

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close