Vakaras su Pauliaus Širvio poezija

Birželio 22-osios vakarą Birštono viešosios bibliotekos projektas „Po žvaigždėtu vasaros dangum. Literatūros vakarai Birštone 2017“ pakvietė Birštono vienkiemio ir aplinkinių vietovių gyventojus pasiklausyti Pauliaus Širvio eilių.

 

Poezijos vakarą pradėjo aktorė Dalia Jankauskaitė Jono Strielkūno eilėraščiu Pauliui Širviui:

 

Kurgi tu, poete, išėjai?
Juk tenai, už paskutinio spindžio,
Tebelaukia Salos, Kamajai,
Taip, kaip Strazdo arba Vienažindžio.

 

Apie P. Širvį sklando daug ir įvairių nuomonių, tačiau niekas niekada nepaneigė, kad jis buvo labai nuoširdus, tiesmukas ir paprastas, bet sieloje labai vienišas, nors ir gyveno apsuptas žmonių. Rašytojas prozininkas, dramaturgas ir žymus visuomenės veikėjas Rimantas Šavelis prisiminimų knygoje  „Geriu žalią tylą“ rašė: „P. Širvys buvo vienas, ignoruojamas dėl gyvenimo būdo. Tarsi pripažintas ir kartu – nuošaly… Jis pats yra pasakęs: „Aš taip laukiu pravėręs duris, kad užeitų vagis bet kuris…“

Visi esame skaitę ir dainuojame kai kurias labai melodingas P. Širvio eiles, kartais net laikydami jas liaudies dainomis. „Romansinė, lyriška, jausmais perausta, daininga, melodinga yra Širvio poezija. Lygiai tokio lietuvių poezijoje nėra, nes Širvio išgyvenimai ir patirtis yra unikali, niekas tokios neturėjo – vargana vaikystė, Antrojo pasaulinio karo baisumai, frontas, sudėtingas pokaris… Ir jo poezija tokia tikra, jokios veidmainystės, jokio dirbtinumo“, – savo nuomonę apie P. Širvio poeziją viename interviu yra išsakiusi gerbiama ir mylima Prienų krašto poetė Aldona Ruseckaitė.

Tuo teko įsitikinti ir visiems vakaro dalyviams, kai P. Širvio eiles skaitė ir dainavo aktoriai D. Jankauskaitė ir P. Ganusauskas, pritariant džiazo muzikantui Vytautui Labučiui.

Nepastebimai praėjo mūsų garsiam poetui ir jo poezijai skirtas laikas, juk tokia poezija, nuoširdumas bei romantika užburia, pakylėja virš kasdienybės.

P.Širvys išleido septynis eilėraščių rinkinius. Populiari poezijos rinktinė „Ilgesys – ta giesmė“. 1973 m. P. Širvys buvo tapęs Poezijos pavasario laureatu.
Už puikų vakarą aktoriams ir atlikėjams dėkojo Birštono viešosios bibliotekos direktorė Alina Jaskūnienė ir Birštono savivaldybės mero pavaduotojas, Birštono vienkiemio bendruomenės pirmininkas Vytas Kederys.

Kaimo žmonės džiaugiasi, kad ir į kaimiškas vietoves atkeliauja poezija ir muzika, kad čia apsilanko žinomi ir garsūs aktoriai, padovanojantys puikius vakarus.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close