Kašonių bendruomenė trumpiausią metų naktį surado paslaptingą paparčio žiedą

Šv. Jono naktis – laikas, kada vieną kartą per metus pražysta papartis. Tas, kuris surado jį, žino žiedo kvapą, nuostabų jo grožį, nepamirštamą ir nuostabią spalvą. Girdžiu, kažkas kužda, jog šis augalas nebrandina pumpurų ir neišsiskleidžia… Šventai tikiu, kad balsas klysta…

Tuo kartu su manimi įsitikino birželio 23 dienos vakarą Kašonių bibliotekos kiemelyje susirinkę ir vienas kitam rankas tiesiantys kašoniškiai, dukurnoniškiai, pelekoniškiai, jiezniškiai bei šalia esančių Kaišiadorių rajono kaimų gyventojai. Tąvakar Kašonių bendruomenė, padedant Kašonių bibliotekai ir Dukurnonių bendruomenei, šventė iškilią, tautišką vasaros šventę –Jonines, kuri mūsų tautoje turi prasmingas, senas bei gilias tradicijas.

Šventės pradžioje su vardinėmis pasveikinti visi Jonai ir Janinos, jiems palinkėta ieškoti ir susirasti savąjį paparčio žiedą, kuris atneštų sėkmę, sveikatą, laimę ne tik šią stebuklingą naktį, bet ištisus metus, o šių vis dar ypatingų vardų neturintiems – linkėjimai rasti paparčio žiedą, nešantį laimę. Sveikinimo žodžius varduvininkams ir visiems šventės dalyviams tarė šventės svečiai: seimo narys Vytautas Kamblevičius ir Jiezno seniūnijos seniūnas Algis Bartusevičius.

Tradicinių žaidimų, naujų ir jau žinomų šokių, atrakcijų netrūko visą vakarą. Stipriausi Kašonių vyrai savo rankos kietumą galėjo išbandyti 24 ir 32 kg svarsčio kilnojimo rungtyje. Nugalėtojas – varduvininkas Jonas Kandrotas. Virvės traukimo rungtyje varžėsi penkios komandos: dvi moterų ir trys vyrų. Pergalę lėmė ne svoris, bet technika, o nugalėjo draugystė.

Netrūko ir skardaus vaikų, kurie vakarą leido džiaugdamiesi ir šokinėdami ant batuto, juoko.

Uždegti pagrindinio Joninių šventės akcento – laužo patikėta šokio su lazdom nugalėtojams seniūnui Algiui Bartusevičiui ir kašoniškiui Ričardui Mazuroniui. Baigiant degti laužui grožėjomės įspūdingais seimo nario Vytauto Kamblevičiaus dovanotais fejerverkais.

Toliau vyko orientacinės paparčio žiedo ieškojimo varžybos, kurios buvo gana sudėtingos. Ne veltui sakoma, kad paparčio žiedą surasti labai sunku, tačiau kašoniškiams pavyko tai padaryti ir po ilgų ieškojimų surado paslaptingąjį paparčio žiedą, kuris, tikimės, jiems atneš sėkmę.

Šventę užbaigėme suneštinėmis vaišėmis ir šokiais. Iki pusiaunakčio visus linksmino muzikantas kašoniškis Renatas Kandrotas.

Šventė išradingai vedė Kašonių bendruomenės pirmininkas Dalius Kabašinskas ir Dukurnonių bendruomenės pirmininkė Vida Ivanauskienė. Liaudiškų šokių mokė gimnazijos pradinių klasių mokytoja metodininkė Romutė Kandrotienė.

Pagrindiniai šventės rėmėjai – Vytautas Kamblevičius, Vytautas Joneliūnas, Valdas Bisikirskas, Algis Bartusevičius, Ričardas Mazuronis, Virgilijus ir Virginija Vapšiai, Arūnas ir Rita Bajorai, Vitas Milkeris, Andrius Vapšys, Vida Ivanauskienė.

 

Danutė Bajorienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close