Įpusėjo tarptautinės pratybos „Geležinis vilkas 2017“

Dvi savaites Generolo Silvestro Žukausko poligone (Švenčionių r.) vykstančios tarptautinės pratybos „Geležinis vilkas 2017“ pasiekė pusiaukelę. Apie 2 tūkst. karių iš Lietuvos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kroatijos, Norvegijos ir Portugalijos pirmąją pratybų savaitę treniravosi būrio ir kuopos lygmens taktinių veiksmų, vykdė operacijų planavimą, atliko kovinės paramos, logistines ir kitas užduotis.

Situacinėmis taktikos pratybomis vadinamos fazės metu Pabradės poligone veikiančio Karaliaus Mindaugo husarų bataliono kariai, prižiūrimi patyrusių JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos instruktorių, mokėsi veikti apgyvendintoje vietovėje. Tam buvo naudojamas poligone įrengtas treniruočių kompleksas „Mūšis mieste“.

Tankais ir pėstininkų kovos mašinomis ginkluotos JAV Minesotos nacionalinės gvardijos 2-ojo bataliono ir priskirta Portugalijos pėstininkų karių kuopa treniravosi vykdyti vietovės gynybos ir puolimo užduotis. JAV 1-osios pėstininkų divizijos logistinės brigados kariai, kartu su Kroatijos ir Norvegijos kariais vykdė logistines užduotis. Operacijas planuoja ir kontroliuoja Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ štabas.
Priešiškas pajėgas pratybose imituoja Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono ir Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centro Operacinės aplinkos „Vanagų“ kuopos kariai.

Sekmadienį, birželio 18 d. prasidėsiančiame antrajame pratybų etape kovinės grupės vykdys bataliono lygmens operacijas – treniruosis vykdyti taktinį žygį, užimti susitelkimo rajoną, vykdyti žvalgybą, puolimo, gynybos, kovinės paramos, logistines ir kitas užduotis.

Pratybos „Geležinis vilkas 2017“ birželio 12-23 d. vyksta Lietuvos kariuomenės Ruklos, Pabradės ir Kazlų Rūdos poligonuose, taip pat Suvalkų ruože. Iš viso pratybose dalyvauja apie 5300 karių iš 10 NATO šalių: Belgijos, Didžiosios Britanijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kroatijos, Lenkijos, Lietuvos, Vokietijos, Norvegijos, Nyderlandų ir Portugalijos.

„Geležinis vilkas 2017“ yra Baltijos šalyse ir Lenkijoje vykstančių „Kardo kirtis“ (angl. „Saber Strike“) pratybų dalis. Šias pratybas planuoja ir organizuoja JAV Sausumos pajėgų Europoje vadavietė. Šių metų pratybų pagrindinis dėmesys yra NATO priešakinių pajėgų batalionų treniravimas ir jų veiksmų suderinamumo su NATO sąjungininkais gerinimas. Tarptautinėms operacijoms vadovauti paskirtas Tarptautinio Šiaurės Rytų korpuso štabas Ščecine.

Nuotr. aut. kpt. Paulius Babilas ir vyr. eil. Vilius Džiavečka

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close