home Laisvalaikis Kas yra MADA?

Kas yra MADA?

Mada (pranc. Mode iš lot. Modus matas, būdas, taisyklė, paprotys, forma, apribojimas) – tai tam tikru laiku visuomenėje vyraujantis stilius (drabužių, papuošalų, kitų aksesuarų, architektūros, maisto, literatūros kūrinių ir kt.), periodiškai pasikartojantis su tam tikrais pasikeitimais ir patobulinimais. Siauresne prasme – aprangos stiliaus kaita, savo ištakomis siekianti XVII a. Prancūzijos karaliaus dvarą, kurio rengimosi būdas buvo pavyzdžiu kitoms Europos šalims.

Mada kilusi iš paslaptingo ir kvepiančio Paryžiaus, kuriame nesu buvusi. Gal dėl to, kad bijau, jog mano mintyse nupieštas paveikslas subliūkš kaip muilo burbulas, Paryžių matau be galo madingą, moterys jame laibos (būtinai valgančios kruasanus ir geriančios vyną), ryškiomis lūpomis, stilingais drabužiais… Kultūra ir Paryžius neatsiejama nuo mados, nes tai neišvengiama. Žmogus niekada nebus madingas, jeigu nebus išsilavinęs ir kultūringas.

Toks žavingas, paslaptingas, senas, bet kartu ir naujas (kaip senas nespalvotas kino filmas) Paryžius, prie kurio norisi dėti lygybės ženklą žodžiui MADA. Manyčiau, jog ten viskas elegantiška nuo nepaprastų paryžiečių iki žemiškų kavinių padavėjų.

 Mada ir stilius turi Tave džiuginti kiekvieną dieną, kaskart pažiūrėjus į veidrodį. Jie nediktuoja taisyklių, nespraudžia tavęs į rėmus, suteikia tau visišką laisvę būti savimi.

Jei atsidariusi spintą vis dar nežinai, ką vilktis, vadinasi, dar neturi savo stiliaus. Rasime jį kartu – truputėlis pastangų ir būsi pati gražiausia, pirmiausia pati sau...

 

Atminkit seną auksinę taisyklę:

„Sutinka pagal rūbą, palydi pagal protą“.

  Mielos damos, nuo šiol laikraštyje „Naujasis Gėlupis“ atsirado jaukus kampelis „Mada ir Grožis“ skirtas tik Jums. Pačio pirmojo Jums skirto laikraščio priedo ieškokite jau šio šeštadienio laikraštyje. Su džiaugsmu pranešame, jog šis skyrelis Jus nuo šiol džiugins nuolat, kartą į mėnesį. Gražaus ir malonaus skaitymo!... P.S. Šį skyrelį galėsite rasti tik spausdintame laikraščio variante...

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close