Aplinkosaugininkai informuoja

Gegužės mėnesį vyko aplinkosauginė akcija „Medžiok saugiai“, kuria siekiama sustiprinti medžioklių kontrolę medžioklės sezono pradžioje, mažinti neteisėtą medžiojamųjų gyvūnų išteklių naudojimą ir užtikrinti saugaus elgesio medžioklėje reikalavimų laikymąsi. Vienas pilietis nubaustas už medžioklės taisyklių pažeidimą, kuris užtraukia baudą iki 90 eurų. Akcija tęsiama iki birželio 30 d.

Gegužės mėnesį neršiant žuvims Nemuno upėje ir ežeruose buvo vykdoma kontrolė, siekiant užtikrinti, kad žuvys nebūtų gaudomos draudžiamais būdais ir įrankiais. Reidų metu sulaikytas žvejys, Peršėkės upėje žvejojęs draudžiamu tinkliniu įrankiu „Padribka“. Jam gresia bauda iki 300 eurų.

Tikrinant gautus pranešimus nustatyti 3 specialiųjų žemės, miško naudojimo sąlygų pažeidimai. Buvo nustatyta, kad piliečiai upių pakrančių apsaugos juostose sunaikino velėną ir išpjovė medžius. Už tokius pažeidimus gresia bauda nuo 150 iki 300 eurų, taip pat dar gali tekti atlyginti gamtai padarytą žalą.

Gegužę Prienų aplinkosaugos pareigūnai dar surašė administracinių nusižengimų protokolus už šiuos pažeidimus:

1 protokolas surašytas už atliekų deginimą išmetant teršalus į aplinkos orą, kuris piliečiams užtraukia baudą nuo 60 iki 300 eurų, o juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims nuo 170 iki 1170 eurų;

1 administracinė bauda skirta už mėšlo tvarkymą nesilaikant aplinkosauginių reikalavimų. Šis pažeidimas piliečiams užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 30 iki 60 eurų, o juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims nuo 60 iki 140 eurų;

1 piliečiui skirta bauda už netinkamą atliekų rūšiavimą. Pilietis statybines atliekas išmetė į kitiems asmenims priklausantį buitinių atliekų konteinerį. Toks pažeidimas pagal AN kodeksą užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 20 iki 80 eurų;

1 piliečiui surašytas administracinių teisės pažeidimų protokolas dėl savavališko žemės gelmių išteklių, (šiuo atveju – žvyro) pasisavinimo. Šis pažeidimas piliečiams užtraukia baudą nuo 150 iki 300 eurų, o juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims nuo 300 iki 500 eurų.

Gegužės mėnesį patikrinta 7 įmonių veiklos atitikimas aplinkosaugos reikalavimams. Vienos įmonės atsakingam asmeniui surašytas protokolas už netinkamą atliekų susidarymo apskaitos vedimą, o dviejų įmonių vadovams – už fluorintų šiltnamio efektą sukeliančių dujų turinčios įrangos apskaitos tvarkos pažeidimus.

  Raginame gyventojus nebūti abejingiems ir esant įtarimų, kad pažeidžiami aplinkos apsaugos reikalavimai, informuoti Alytaus RAAD Prienų agentūrą tel. (8-319) 61732 (darbo valandomis) arba tel. 112 (ne darbo metu).

Alytaus RAAD Prienų agentūros informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close