2017 m. Lietuvos atviros klasės sklandymo čempiono vardą iškovojo Gintaras Drevinskas

Birželio 3 d. Pociūnų aerodrome finišavo paskutinės 2017 m. Lietuvos atviros klasės sklandymo čempionato rungties dalyviai, baigdami dvi savaites trukusias varžybas.

 

Gegužės 21 d. prasidėjusiame čempionate visi dalyviai turėjo įveikti 10 užduočių – iš viso daugiau nei 3000 km, aplankant ne tik įvairius pietų Lietuvos kampelius, bet ir raižant padanges virš keleto artimiausių Lenkijos miestelių.

 

Susumavus galutinius rezultatus paaiškėjo, jog šiemet čempionate daugiausiai taškų surinko ir pirmąją vietą iškovojo Gintaras Drevinskas iš Biržų, rungtyniavęs Vokietijoje gamintu sklandytuvu „Nimbus 4“. Jo sąskaitoje po paskutinės rungties buvo jau 8234 taškai. Antroje vietoje, surinkęs 7506 taškus su vokiškuoju LS6, liko Artūras Klimašauskas (Kaunas), na, o trečiąją vietą, surinkęs 7456 taškus su tuose pačiuose Pociūnuose pagamintu sklandytuvu LAK 12, iškovojo Gintautas Butnoris (Panevėžys).

 

Žymiausi Prienų krašto sklandytojai Vytautas Sabeckis su sūnumi Gvidu Sabeckiu pasidalino 7 ir 8 vietomis. Vytautas su Pociūnuose įsikūrusioje AB „Sportinė aviacija“ pagamintu sklandytuvu „LAK 17a/18 m“ surinko 7013 taškų, o Gvidas su Lenkijoje pagamintu „Std. Jantar 3“ surinko 6981 tašką.

 

Vytautui geriausiai sekėsi penktoji užduotis, kurios metu pasiekęs 120,97 km/h greitį jis sėkmingiausiai įveikė numatytą 369,03 km ilgio maršrutą. Gvidas toje pačioje rungtyje bei devintoje rungtyje užėmė 3-iąsias vietas, o antroje rungtyje pasiekęs 119,26 km/h greitį ir įveikęs 224,87 km surinko maksimalų už šią rungtį skiriamų taškų skaičių.

 

Čempionate dalyvavo 22 sklandytojai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close