Nacionalinis diktantas daugumos nesudomino

Kaip ir ankstesniais metais, Nacionalinio diktanto rašymo konkursą organizavo politikos savaitraštis „Atgimimas“ kartu su partneriais. Praėjusį šeštadienį, vasario 23 dieną, į Birštono savivaldybę pasitikrinti lietuvių kalbos žinių atvyko 9 asmenys.

 

Diktantas buvo diktuojamas per Lietuvos radijo pirmąją programą, o Vytauto V. Landsbergio tekstą „Senelio laiškas“ skaitė LRT televizijos žinių vedėjas Marijus Žiedas.

Pirmą kartą projekto istorijoje diktantą buvo galima rašyti namuose ir tekstą organizatoriams išsiųsti paštu. Tačiau rašiusieji savarankiškai negali konkuruoti dėl raštingiausiojo titulo.

Pirmasis nacionalinio diktanto turas vyko visose Lietuvos savivaldybėse ir Lietuvos ambasadose užsienyje, o po mėnesio finalas bus rengiamas Vilniuje. Finalinio etapo dalyvius atrinks komisija.

Pasak rašiusiųjų diktantą, sunkiausia buvo suvokti skyrybą, nes tekstas buvo nelengvas. Tiesa, birštoniečiai į antrą turą nesitiki patekti, mano, kad padarė klaidų.

Stasė Asipavičienė

 

 

 

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close