home Kraštas Šalčininkuose vyko žygis, skirtas pasieniečiui G. Žaguniui atminti

Šalčininkuose vyko žygis, skirtas pasieniečiui G. Žaguniui atminti

Gegužės 20 dieną Šalčininkų rajone vyko žygis, skirtas Gintaro Žagunio - pirmojo po Nepriklausomybės atkūrimo žuvusio Lietuvos pasieniečio- metinėms. Ta proga buvo sukviesti savanoriai ir jaunieji šauliai.

1991m. gegužės 19 d. Krakūnų kaime pirmasis po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo pasienietis tarnybos metu buvo nužudytas beginklis G. Žagunis. Šiais metais yra minimos 26 žūties metinės, kurios paminėtos žygiu.

Renginio atstovai buvo išvykę prie G. Žagunio paminklo padėti gėles.

Žygis prasidėjo 10 valandą pasirinktais maršrutais. Galima buvo eiti 6,5 km., 17 km., 22 km. Žygiavome Dieveniškių regioninio parko teritorijoje.

Po žygio buvo galima pasimėgauti pasienietiška koše ir arbata bei stebėti kinologo ir šuns parengtą pasirodymą, taip pat pasieniečių pažeidėjų gaudymo pasirodymą, bardo, dainų autoriaus Vytauto Babravičiaus koncertą. Žygio dalyviai gavo padėkas ir medalius už dalyvavimą. Diena praėjo įdomiai ir turiningai, daugiau susipažinome su Vilniaus kraštu ir su ten gyvenančiais vietiniais gyventojais, kurie žygeivius pavaišino obuoliais, pyragu, saldainiais.

Jiezno gimnazijos jaunoji šaulė Erika Kelmelytė