Prieš porą savaičių daugelis Prienų miesto individualių namų savininkų savo kiemuose rado mėlynus plastikinius šiukšlių konteinerius. Į redakciją kreipėsi žmonės norėdami gauti daugiau informacijos apie šiuos konteinerius bei jų eksploatavimą.

Ši informacija buvo pateikta Prienų rajono savivaldybės bei Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (toliau – ARATC) internetinėse svetainėse, Delfi svetainėje ir kt. Suteikti daugiau informacijos sutiko ARATC vyr. specialistė paslaugoms Agnė Dagilytė.

Kaip teigė A. Dagilytė, pakuočių atliekų konteineriai yra Prienų rajono savivaldybės nuosavybė. Pagal teisės aktus savivaldybė privalo atliekų turėtojus aprūpinti atliekų rūšiavimo priemonėmis, o atliekų turėtojai privalo rūšiuoti atliekas jų susidarymo vietoje. Prienų rajono savivaldybėje konteineriai dalinami padedant seniūnams, todėl gyventojai, negavę konteinerio, gali kreiptis į seniūną, ir konteineris bus pristatytas. Kartu su konteineriais gyventojai gauna informacinius pranešimus su konteinerių naudojimo instrukcija. Joje išsamiai aprašyta, kokias atliekas į juos reikia mesti, o kokių mesti negalima. Prienuose bus išdalinta 5 550 konteinerių, Birštone jau išdalinta 520 mėlynųjų konteinerių.

Už šio konteinerio išvežimą mokėti nereikės, rinkliavos mokėtojai (gyventojai) moka ir mokės tik už mišrių komunalinių (po rūšiavimo likusių) atliekų surinkimą ir sutvarkymą. Šiuo metu rinkliavos mokėtojus gali klaidinti tai, kad Prienų rajono savivaldybėje mokėjimo pranešimai už mišrių komunalinių atliekų tvarkymą išrašyti už 6 mėnesių laikotarpį, kai anksčiau mokėjimo pranešimai būdavo gaunami kas 3 mėnesius. Mokėjimo pranešimų už 6 mėn. gavimas ir pakuočių atliekų konteinerių pateikimas sutapo, bet mokėtojai gali nesibaiminti, jog tai papildomas mokestis už naujus konteinerius.

Pakuočių atliekos iš individualių namų bus renkamos vieną kartą per mėnesį nustatytomis dienomis. Kai didžioji dalis konteinerių bus išdalinta, tada vietinėje spaudoje ir kitose informavimo priemonėse bus paskelbti pakuočių atliekų konteinerių aptarnavimo grafikai. Taip pat bus informuoti seniūnai.

Ieškant teisingo komunalinių atliekų išvežimo apmokestinimo ne vienam tikriausiai kyla klausimas: jeigu rūšiuoju, tai gal yra galimybė sumažinti mišrių komunalinių atliekų išvežimo mokestį. Vyr. specialistė A. Dagilytė informavo, kad kol kas mokesčio mažinimas nėra numatytas.

„Šiuo metu Prienų rajono savivaldybėje yra kolektyviniai rūšiavimo konteineriai (varpeliai), tačiau išdalinus individualius rūšiavimo konteinerius, gyvenamųjų namų kvartaluose bus palikti tik kolektyviniai rūšiavimo konteineriai, skirti stiklui“, – teigė vyr. specialistė. Ji taip pat sakė, kad rinkliavos mokėtojai gali atsisakyti pakuočių atliekų konteinerio, tačiau pakuočių atliekų konteinerių tuštinimo dieną jų mišrios komunalinės atliekos nebus vežamos.

Pastačius naujuosius konteinerius, žiemos metu (spalio-balandžio mėn.) mišrios komunalinės atliekos bus vežamos 1 kartą per mėnesį, kitais mėnesiais – 2 kartus per mėnesį. Jei šiuo metu mokėtojas atsisakys konteinerio, vėliau turės pats rūpintis, kaip iš vežėjo parsigabenti konteinerį.

Diana Krilavičienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close