Visi keliai – į Vilniaus knygų mugę

Kaip ir pernai, aštuonios Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos bibliotekininkės lankėsi Vilniaus knygų mugėje – šventėje ir rašančiajam, ir skaitančiajam.

Knygų mugė įtraukia: didelėse parodos erdvėse pasiduodama bendrai nuotaikai, vaizdams, garsams. Tai ne tik galimybė pigiau nusipirkti knygų ar gauti autografų, bet ir proga dalyvauti daugybėje pristatymų, susitikimų, užkalbinti ir pabendrauti su autoriais, žinomais visuomenės veikėjais, seniai regėtais bendramoksliais ar bendraminčiais, pagaliau – pabuvoti tikro kultūrinio elito (ne to iš blizgiųjų žurnalų) draugijoje.

Šiais metais mugėje didelis dėmesys skiriamas paauglių ir jaunimo literatūrai. Neatsitiktinai oficialaus atidarymo ceremonijoje, iškart po Lietuvos Respublikos Prezidentės ir kultūros ministro kalbų, grupė įvairių Lietuvos regionų (tarmių metai!) jaunimo repo ritmu pasakojo apie skaitymą ir knygą. Neįprasta? Užtai jau nebestebina santarvėje su tradicine knygos forma reklamuojama ir elektroninė jos versija, išaugęs skaityklių ir planšetinių kompiuterių vartotojų skaičius – šios naujosios technologijos idealiai tinka skelbti informacinius leidinius.

Knygų mugės oficialioje programoje – kūrybinės studijos, diskusijų klubai, meno parodos, knygos kino salė… Sakoma, mugėje kiekvienas gauname tiek, kiek sugebame pasiimti iš šio gausybės rago.

Mugės metu apibendrinami Metų knygos rinkimai ir skelbiami skaitytojų balsavimo rezultatai visose knygų kategorijose (suaugusiųjų, poezijos, vaikų ir paauglių). Malonu pažymėti, kad dvi Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos skaitytojos (šiuo atveju ir rašytojos) – Anarsija Adamonienė ir Jolita Stačiokaitė – publikavo savo recenzijas apie rinkimuose dalyvavusias knygas, todėl buvo pakviestos dalyvauti minėtame renginyje.

 

Marytė Žaromskienė,

Pakuonio bibliotekos bibliotekininkė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close