Urėdija visuomenei pristatė atkurtą Žvėrinčiaus taką

Gegužės 11 dieną buvo pristatytas Žvėrinčiaus miško takas ir naujos jo skulptūros bei pavėsinės. Renginyje dalyvavo ir atiduota duokle Prienų bei Birštono krašto žmonėms pasidžiaugė Prienų miškų urėdijos urėdas Robertas Judickas. Pristatyme dalyvavo Nemuno kilpų regioninio parko direktorė Dalia Križinauskienė, Birštono savivaldybės administracijos direktorius Valentinas Vincas Revuckas, architektė Greta Jonkutė, skulptorius medžio drožėjas Algimantas Sakalauskas su komanda, taip pat projekto architektas Juozas Križinauskas ir darbus vykdžiusių rangovų atstovai UAB „Hidrosta“ gen. direktorius Valdas Paulauskas ir vyr. inžinierius Budrys.

 

Žvėrinčiaus miškas yra vienas seniausių Nemuno Prienų kilpoje, menantis karalių laikus. Pasak istorinių šaltinių, šis miškas buvo karališkosios medžioklės vieta, nes iš aplinkinių Trakų ir Aukštadvario miškų žvėrys buvo suvaromi į šią vietą. Pabėgti ir išsigelbėti galimybė buvo menka – vietovę apglėbęs laikė Nemunas.

Žvėrinčiaus taku pavadintą taką puošė įdomesni ir keisti medžiai, kelmai, pritaikyti sportui ir laisvalaikiui, o pats takas buvo vadinamas Sveikatingumo taku.

Vėliau valdžia bandė tvarkyti šį gamtos taką, vienais metais daugiau, kitais – mažiau, nelygu, koks žmogus vadovavo rajonui. Tačiau ši vieta visada buvo brangi tiek Birštono, tiek Prienų žmonėms, mėgo (ir mėgsta) po gražų mišką pavaikščioti, pasivažinėti su dviračiais ir atvykėliai. Apie 1999 metus Sveikatingumo takas jau buvo pertvarkytas į dviračių ir pėsčiųjų taką. Jame įrengtos poilsio aikštelės ir laužavietės, medžio skulptūros, suoliukai. Taką prižiūrėjo ir rūpinosi Prienų miškų urėdija, Nemuno kilpų regioninis parkas bei Birštono savivaldybė.

Laikui bėgant visos pėsčiųjų ir dviračių tako skulptūros, suoliukai, treniruokliai jau buvo susidėvėję ir supuvę. Juk medis ne amžinas, tad visą medinę įrangą reikia laikas nuo laiko atnaujinti.

Dabar senų ir sutrūnijusių pavėsinių vietoje stovi naujos ir tvirtos, kokios ir turi būti gamtoje, tokie pat patvarūs bus ir sportiniai įrenginiai. Labiausiai praeinančius turėtų žavėti pastatytos trys skulptūros liaudiškais motyvais, menančiais istorinę mūsų šalies praeitį. Skulptūros aukštos, formos atitinka tradicinius liaudiškus motyvus ir reikalavimus. Medžio drožėjas A. Sakalauskas pasidžiaugė, kad architektas J. Križinauskas labai gerai parinko skulptūrų formą, o jų komandai liko tik užpildyti ją atitinkamu turiniu.

„Rekreacinių objektų projektą buvome parengę jau anksčiau, tačiau dabar atėjo tas momentas, kai juos reikia įgyvendinti ir atiduoti duoklę Prienų ir Birštono žmonėms. Žvėrinčiaus takas yra Žvėrinčiaus miške, tai yra Birštono miesto ribose. Miškininkai padarė gražią dovaną visuomenei ir suprojektavo bei įrengė pėsčiųjų ir dviračių tako infrastruktūrą. Šio tako skulptūrų ir pavėsinių, laužaviečių ir kitų objektų įrengimas mums atsiėjo apie 18 tūkst. eurų. Tačiau džiaugiamės, kad Žvėrinčiaus takas ir jame pastatyti įrenginiai ilgai tarnaus žmonėms“, – sakė urėdas.

Vasaros sezonas prasideda, tad lankytojų miške netrūks, jų laukia suoliukai, pavėsinės, treniruokliai, laužavietės ir dviračių stovai.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close