Paminėti žuvusieji Antrajame pasauliniame kare

Gegužės 9 d. Prienų karių kapuose vyko minėjimas, skirtas Antrojo pasaulinio karo pabaigai Europoje paminėti.

 

Antrasis pasaulinis karas truko nuo 1939 iki 1945 metų. Jame dalyvavo 60 valstybių, 40 iš jų vyko tiesioginiai kariniai veiksmai. Karas Europoje baigėsi 1945 m. gegužės 8 d. sovietų ir lenkų pajėgoms užėmus Berlyną ir Vokietijai besąlygiškai kapituliavus. Antrasis pasaulinis karas baigėsi 1945 m. rugpjūčio 15 d. po Hirošimos ir Nagasakio atominio bombardavimo ir sovietų įsiveržimo į Mandžiūriją Japonijai besąlygiškai kapituliavus.

 

Kasmet karo baigtis Europoje pažymima ir Prienuose. Tiesa, į šiuos minėjimus, kuriuose pagerbiamas ir žuvusių prieniečių bei Prienų apylinkėse žuvusių karių atminimas, susirenka vis mažiau žmonių. Nebeliko ir prieniečių, kovojusių sąjungininkų (JAV, Jungtinės Karalystės, TSRS ir kt.) pusėje.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close