„Jeigu Jums patinka rytai – patirkite tai“

Vasaris, šalta, nejauku. Labai dažnai taip jaučiamės visi. Nors ir labai garsiai varėme žiemą iš kiemo, ši visai nenori pasitraukti. Ir kas gi čia jai taip patinka?

Geriausia vakarus leisti su knyga. Knyga visada padeda išgyventi, suvokti prasmę, pamatyti grožį. Todėl pakviestos susirinkti Veiverių miestelio bibliotekoje su džiugesiu atskubėjome pabūti jaukioje aplinkoje, pabendrauti ir pasidalinti knygos padovanotais įspūdžiais. Laiko tėkmėje tarsi sustojome ir, atitrūkusios nuo rūpesčių, pajutome palengvėjimą, lyg vienu atodūsiu atsikratėme ne tik šaltos vasario vakaro prieblandos, bet ir kasdieninės rutinos.

Tokiai stebuklingai popietei į biblioteką prie puodelio arbatos iš Kinijos pasklaidyti knygos puslapių, paklausyti muzikos pakvietė bibliotekininkė Oksana Venckūnienė. Ji kartu su muziejininke Jovita Každailiene ne tik pasidalino savo įspūdžiais perskaičius knygą, bet ir parodė reprezintuojanti šį tolimą kraštą filmą. Arbatos gėrimo ceremonija pradžiugino būrelį seniūnijos skaitytojų ir svečių, tarp kurių buvo mero pavaduotoja Loreta Jakinevičienė. Perskaitę Vaivos Grainytės knygą, šiemet dalyvaujančią „Metų knygos“ rinkimuose, svečiai aktyviai dalyvavo jos aptarime. Kas turėjo tikrą kinietišką rankų darbo drabužį, kas servizą, tokį trapų, kad, rodos, galėjai pajusti gyvenimo trapumą. Viską atsinešė renginio svečiai, kad vakaras būtų artimesnis dienoraščio nuotaikoms. Labai gražiai ir apgalvotai pasiruošus, popietė su knyga padovanojo nuostabiai gražų laiką ir teikė šilumos keliaujant per šaltą žiemą.

Renginio svečiai galėjo pasidalinti informacija, rasta įvairiuose šaltiniuose, ar net savo išgyventais įspūdžiais, susijusiais su Kinija, jos tradicijomis. Jauku pasikalbėti apie įdomų, mums labai egzotišką kraštą ir garsiai išsakyti svajonę kada nors nuvažiuoti ir pačiam įsitikinti, ar autorės užrašai teisingi. Ką gali žinoti, galbūt dar susirinksime ir pasidalinsime savo tiesiogine patirtimi iš kelionės po Kiniją. O dabar jau laukiame kito susitikimo ir skaitome dar vieną bibliotekininkės rekomenduotą knygą.

Daiva Venslovienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close