Akcija „Darom“ pakvietė apsitvarkyti ne tik savo kieme

Balandžio 22 dieną daugelis visuomeninių organizacijų ir bendruomenių aktyviai dalyvavo visuotinėje akcijoje „Darom“– tvarkė savo gyvenamąją aplinką, pamiškes bei piliakalnius.

 

Birštono sveikos gyvensenos klubo „Šilagėlė“ nariai švarinimosi akciją pradėjo dar balandžio 20 dieną, tvarkydami miesto aplinką. Sveikuoliai sako, kad dalyvavimas talkoje – vieni pliusai: grynas oras, judėjimas, buvimas kartu ir geras darbas gamtai.

Balandžio 21 dieną švarinimosi akcijoje dalyvavo ir Birštono gimnazijos jaunieji šauliukai, kurie tvarkė senąsias kapines ir partizanų kapus.

Nors šeštadienio, balandžio 22-osios, rytas nieko gero nežadėjo, atrodė, kad žvarbus vėjas ir lietus po nakties nesitrauks ir dieną, bet pačios blogiausios prognozės neišsipildė. Diena buvo vėjuota, tačiau saulė talkininkus nuteikė darbui.

Lietuvai pagražinti draugijos Birštono skyriaus nariai ir kiti birštoniečiai, norintys prisidėti prie gamtos švarinimo, vadovaujami pirmininko Tado Zubavičiaus išvyko tvarkyti Šilėnų piliakalnį.

Kadangi susirinko didelė grupė žmonių (per 20), tad ir dirbti sekėsi gerai – vyrai pjovė menkaverčius krūmus, kirto išdžiūvusius ir nereikalingus medelius, o moterys ir vaikai tvarkingai dėjo į krūvas. Taip buvo ant piliakalnio viršaus padaryta visai erdvi apžvalgos aikštelė.

Puikiai padirbėję ir gerai praleidę laiką gamtoje, talkininkai pasidžiaugė savo darbu, kartu papietavo ir gerai nusiteikę išsiskirstė.

Prie piliakalnio tvarkymo darbų prisijungė ir Nemajūnų bendruomenė „Santalka“. Jie taip pat tvarkė ir iš šabakštynų vadavo Nemajūnų piliakalnį, kuris iki šiol buvo mažiausiai prižiūrimas.

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close