Nemajūnų dienos centro senjorų klubas tęsia savo veiklą

Kartu su Birštono onkologinių ligonių klubo „Viltis gyventi“ senjorais lankėmės Kauno botanikos sode. Išklausėme labai įdomią paskaitą – „Etnografiniai darželiai Lietuvoje“. Užsiėmimą vedė Lietuvos liaudies buities muziejaus vyresnioji muziejininkė Rasa Žumbakienė.

Lietuvės nuo seno mylėjo gėles ir jas sodindavo darželiuose, kurie rodė, kokie žmonės gyvena sodyboje. Darželis atspindėjo meilę grožiui, gėlėms, buvo sodybų puošmena, namų garbė, merginų kraitis. O jau gėlių įvairovė: razetos, žemčiūgai, diemedžiai, medetkos, nasturtės, lelijos, bijūnai, jurginai, auskarėliai, mėtos, raktažolės ir kitos. Kiekviename darželyje buvo auginamos rūtos, kurių šiuolaikinėse sodybose nerasi.

Merginos rinkdavosi darželiuose, dainuodavo, kalbėdavosi, keisdavosi sėklomis ar daigais. Čia ir bernelių laukdavo.

Pagal regionus lysvės darželiuose būdavo įvairių formų – apvalios, keturkampės, rombo formos. Vienur jos buvo apdėtos kalkėmis nubaltintais akmenukais, kitur apipintos vytelėmis, apkraštuotos velėnomis, kartelėmis.

Paskaitos metu buvo rodomos skaidrės su darželių ir gėlių vaizdais.

Nuoširdžiai dėkojame Nemajūnų dienos centro direktoriui Gintui Pačėsui ir darbuotojai Rasai Bobinienei už transportą nuvykti į Kauno botanikos sodą.

 

Senjorų klubo narė Ona Valerija Grybauskienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close