home Kraštas Nemajūnų dienos centro senjorų klubas tęsia savo veiklą

Nemajūnų dienos centro senjorų klubas tęsia savo veiklą

Kartu su Birštono onkologinių ligonių klubo „Viltis gyventi“ senjorais lankėmės Kauno botanikos sode. Išklausėme labai įdomią paskaitą – „Etnografiniai darželiai Lietuvoje“. Užsiėmimą vedė Lietuvos liaudies buities muziejaus vyresnioji muziejininkė Rasa Žumbakienė.

Lietuvės nuo seno mylėjo gėles ir jas sodindavo darželiuose, kurie rodė, kokie žmonės gyvena sodyboje. Darželis atspindėjo meilę grožiui, gėlėms, buvo sodybų puošmena, namų garbė, merginų kraitis. O jau gėlių įvairovė: razetos, žemčiūgai, diemedžiai, medetkos, nasturtės, lelijos, bijūnai, jurginai, auskarėliai, mėtos, raktažolės ir kitos. Kiekviename darželyje buvo auginamos rūtos, kurių šiuolaikinėse sodybose nerasi.

Merginos rinkdavosi darželiuose, dainuodavo, kalbėdavosi, keisdavosi sėklomis ar daigais. Čia ir bernelių laukdavo.

Pagal regionus lysvės darželiuose būdavo įvairių formų – apvalios, keturkampės, rombo formos. Vienur jos buvo apdėtos kalkėmis nubaltintais akmenukais, kitur apipintos vytelėmis, apkraštuotos velėnomis, kartelėmis.

Paskaitos metu buvo rodomos skaidrės su darželių ir gėlių vaizdais.

Nuoširdžiai dėkojame Nemajūnų dienos centro direktoriui Gintui Pačėsui ir darbuotojai Rasai Bobinienei už transportą nuvykti į Kauno botanikos sodą.

 

Senjorų klubo narė Ona Valerija Grybauskienė