home Pasaulyje Išrinktas geriausias 2016 metų banknotas

Išrinktas geriausias 2016 metų banknotas

Tarptautinė banknotų draugija (IBNS) geriausiu 2016 metų banknotu išrinko 50 Šveicarijos frankų nominalo banknotą. Per 2016 metus pasaulyje buvo išleista beveik 120 naujų banknotų. Pusės jų dizainas buvo pakankamai atnaujintas, kad juos būtų galima įtraukti į „kandidatų“ sąrašą, rašoma IBNS pranešime. 50 frankų nominalo banknotas buvo pirmasis naujas banknotas, kurį Šveicarijos centrinis bankas išleido per pastaruosius 20 metų. Į metų banknoto titulą pernai taip pat pretendavo 1 tūkst. Maldyvų rufijų, 500 Argentinos pesų ir 5 svarai. Metų banknotas išrenkamas pagal IBNS narių balsavimo rezultatus. Draugijos nariai įvertina banknotų meninę vertę, spalvą, kontrastiškumą ir balansą, taip pat apsaugos priemones. Banknotas turi būti pirmą kartą išleistas į apyvartą per paskutinius metus, turi būti apyvartoje ir turi turėti meninių privalumų ir (arba) novatoriškų apsaugos priemonių. Tarptautinė banknotų kolekcininkų asociacija IBNS buvo įkurta 1961 metais. Šiuo metu ji turi daugiau kaip 1,8 tūkst. narių iš daugiau kaip 90 šalių.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close