Akcijos „Darom“ metu išskirtinis dėmesys piliakalniams

Šeštadienį įvykusios „Darom“ akcijos metu itin aktyviai tvarkyti Lietuvai svarbūs piliakalniai, nuo kurių liepos 6-ąją, 21 val., Valstybės dienos proga drauge paminint ir Lietuvos piliakalnių metus bus giedama „Tautiška giesmė“.

„Džiugu, kad šios aplinkos tvarkymo akcijos metu daug dėmesio sulaukė piliakalniai. Simboliška ne tik tai, kad liepos 6-ąją nuo 100 piliakalnių „Tautiška giesmė“ bus giedama būtent piliakalnių metais. Šių metų giedojimu bus duotas oficialus startas artėjančiai mūsų valstybės Šimtmečio šventei“,- teigė „Tautiškos giesmės aplink pasaulį“ idėjos autorius Raimundas Daubaras.

Piliakalniai itin aktyviai tvakyti Pakruojo, Utenos, Švenčionių ir kitose savivaldybėse. Į Švenčionių rajone stūksančio Cirkliškio piliakalnio tvarkymą intensyviai įsitraukė ir bendruomenė – į akciją įsijungė net 20 Švenčionių profesinio rengimo centro bendruomenės narių.

„Raginti jų tikrai nereikėjo. Žmonės pakankamai sąmoningi – jiems rūpi, kad greta jų esanti piliakalnio teritorija būtų tvarkinga, jie jaučiasi atliekantys pilietinę pareigą. O žinia apie tai, kad šis tvarkymasis tai ir pasiruošimas liepos 6-osios giedojimui buvo papildoma motyvacija“,- teigė mokyklos direktorė Milda Gustienė-Vilniškė.

„„Darom“ akcijoje dalyvauju kasmet, bet šiemet sąmoningai rinkausi tvarkyti būtent piliakalnį. Manau, tai labai graži idėja – pasiruošti Valstybės dienos šventei iš anksto, prisidėti prie jos kūrimo ne tik „Tautiška giesme“, bet ir vietos, kur ši giesmė bus giedama sutvarkymu“,- teigė akcijos dalyvis Vismantas.

„Tautiška giesmė aplink pasaulį“ gimė prieš aštuonerius metus, kai buriuotojai, „Tūkstantmečio odisėjos“ metu jachta „Ambersail“ apsukę Žemės rutulį ir aplankę pasaulio lietuvių bendruomenes, pakvietė visus tautiečius švęsti Lietuvos vardo tūkstantmetį vieningai vienu metu giedant Lietuvos himną. Ši unikali iniciatyva, palaikoma pilietiškų žmonių, organizacijų ir aktyvių bendruomenių jau tapo mūsų laikų tradicija ir neatsiejama Lietuvos identiteto dalimi.

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close