Aplinkosaugininkai informuoja

Kovo mėnesį aplinkosaugininkai vykdė dvi aplinkosaugines akcijas. Kovo 31 d. baigta akcija „ENTP“ (Eksploatuoti netinkamos transporto priemonės), kurios tikslas neteisėto atliekų tvarkymo, vykdant neteisėtą ENTP ardymo veiklą, kontrolė. Juridiniai asmenys, norintys užsiimti transporto priemonių ardymu, turi turėti Aplinkos apsaugos agentūros išduotą Taršos leidimą ir laikytis Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkymo taisyklėse ir Atliekų tvarkymo taisyklėse nustatytų reikalavimų.

Alytaus regione kovo 20 d.–balandžio 20 d. paskelbta akcija „Lydeka“. Jos metu siekiama užtikrinti kuo efektyvesnę besirengiančių neršti ar neršiančių lydekų apsaugą, ypatingą dėmesį skiriant svarbiausioms nerštavietėms.

Vykdydami valstybinę aplinkos apsaugos kontrolę Alytaus RAAD Prienų agentūros pareigūnai kovo mėnesį surašė 24 administracinio nusižengimo protokolus.

Vykdant akciją „ENTP“ dviems asmenims skirtos baudos už pavojingų atliekų laikinojo laikymo reikalavimų pažeidimus. Asmenys, vykdantys transporto priemonių remonto veiklą, pavojingas atliekas laikė nesilaikydami nustatytų reikalavimų.

Penki administracinio nusižengimo protokolai surašyti už atliekų deginimą. Atliekų deginimas krosnyse ir laužuose yra draudžiamas. Draudžiama deginti įvairias buitines atliekas, plastikines pakuotes, gumą, užterštą (impregnuotą, padengtą dažais, laku ar klijais) medieną, senus baldus, langus ir cheminėmis medžiagomis užterštus audinius, panaudotą alyvą. Degindami atliekas kenkiate ne tik savo, bet ir aplinkinių sveikatai. Degant atliekoms išsiskiria ypač pavojingi sveikatai teršalai, į aplinkos orą patenka didelė kenksmingų medžiagų koncentracija.

Atėjus pavasariui ir visiems ėmus švarinti savo aplinką, dar kartą primename, kad sausą žolę, nendres, nukritusius lapus, šiaudus, laukininkystės, daržininkystės, augalinės kilmės liekanas lauko sąlygomis leidžiama deginti tik surinktas (sugrėbtas) į krūvas, kai nėra galimybių jų kompostuoti (arba kompostavimas gali lemti augalų kenkėjų plitimą) ar kitaip panaudoti, ne arčiau kaip 30 metrų nuo statinių. Draudžiama deginti ražienas, taip pat nenupjautą ir nesurinktą (nesugrėbtą) žolę, nendres, javus ir kitas žemės ūkio kultūras, taip pat nenupjautus ar nenukirstus sumedėjusius augalus, surinktus (sugrėbtus) augalus, jų dalis ar krūvas deginti miškų gaisrams kilti palankiomis dienomis, tai yra esant IV–V klasės miškų gaisringumui. Taip pat draudžiama surinktus (sugrėbtus) augalus, jų dalis ar krūvas deginti miške, aukštapelkėse, durpingose vietose ar vietovėse, esančiose arčiau kaip 50 metrų nuo miško, aukštapelkės ar durpingos vietos, taip pat miestuose ir miesteliuose (išskyrus laužų kūrenimą, laužų kūrenimui nustatytose vietose).

Trims piliečiams kovo mėnesį skirtos baudos už aplinkos teršimą nepavojingomis buitinėmis atliekomis. Nustačius pažeidimą, pažeidėjai atliekas nedelsiant surinko ir nuvežė į stambiųjų atliekų surinkimo aikštelę. Toks pažeidimas pagal AN kodeksą užtraukia įspėjimą ar baudą piliečiams nuo 30 iki 90 eurų.

Administracinė bauda skirta įmonės atsakingam asmeniui už Privalomojo nurodymo nevykdymą. Čia atsakomybė – nuo 300 iki 580 eurų.

Vykdant planinius ir neplaninius patikrinimus, kovo mėnesį net trylika nuobaudų skirta už mėšlo srutų tvarkymo aplinkosaugos reikalavimų pažeidimus, kai buvo netinkamai tvarkomas gyvulių mėšlas ir srutos tekėjo į aplinką. Toks pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą piliečiams nuo 30 iki 60 eurų ir juridinių asmenų vadovams ir atsakingiems asmenims – nuo 60 iki 140 eurų. Primename, kad pagal Mėšlo ir srutų tvarkymo aplinkosauginius reikalavimus mėšlas ir srutos turi būti kaupiamos ir laikomos taip, kad būtų išvengta paviršinio ir požeminio vandens taršos. Mėšlas ir (ar) srutos gali būti kaupiami tvartuose, mėšlidėse, srutų kauptuvuose ir (ar) tirštojo mėšlo rietuvėse prie tvarto, kuriose turi būti įrengtas nelaidus bei sandarus hidroizoliacinis sluoksnis, užtikrinantis, kad iš jo netekėtų srutos į aplinką. Įrengiant tirštojo mėšlo rietuvę prie tvarto, vieta parenkama tokia, kad potvynio, liūčių metu jos neapsemtų paviršiniai vandenys.

Raginame piliečius nebūti abejingus ir esant įtarimams, kad pažeidžiami aplinkos apsaugos reikalavimai, informuoti Prienų aplinkos apsaugos agentūrą tel. (8-319) 61733 (darbo valandomis) arba tel. 112 (ne darbo metu).

 

                                 Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento

                                                                Prienų agentūros informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close