Birštono gimnazijos II klasės gimnazistai informacinių technologijų pamokose rinkosi mokytis leidybos kursą. Per mokslo metus jie susipažino su keliomis programomis, su kurių pagalba galima paruošti elektroninius leidinius, atliko kūrybinius darbus ir juos pristatė atviroje pamokoje. Gimnazistai galėjo ne tik pademonstruoti savo leidinį, bet vertinti, komentuoti draugų darbus, įsivertinti, kaip sekėsi patiems. Leidiniai buvo labai įvairūs: dovana ketvirtokams  pradinės mokyklos baigimo proga, Birštono istorija ir dabartis, apie Birštono gimnaziją jaunimui, muzikos svetainės, asmeninės svetainės ir pan.

Dalis mokinių po pirmojo pusmečio lankėsi Kauno „Šviesos“ leidykloje, kur sužinojo, kaip knyga ruošiama spausdinti, susipažino su elektronine leidyba.

2012-05-24 kita grupė antrokų gimnazistų aplankė „Spindulio“ spaustuvę Kaune. Su mokiniais bendravo generalinis direktorius Sigitas Petkevičius. Jis antrokams papasakojo, kaip gimsta knyga, supažindino su gamybos procesu, reikalingais įrenginiais.

Visi pamatėme, kiek daug reikia įdėti darbo, kad galėtume laikyti rankose knygą. Išsiaiškinome, kokia brangi įranga tam reikalinga. Manau, kad po šios išvykos dauguma gimnazistų labiau vertins knygas, brangins jas ir saugos. Nesvarbu, kad atsiranda elektroniniai leidiniai, bet laikyti rankose ir vartyti spaustuvėje ką tik „iškeptą“ knygą – didžiulis malonumas. Kas žino, gal net tie, kurie nemėgsta skaityti, pakeitė požiūrį. Dėkojame spaustuvės darbuotojams už svetingą priėmimą ir jų meilę tokiam kilniam darbui – spausdinti knygas.

IT mokytoja A. Ferevičienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close