Pavasaris. Kviečiame gyventojus burtis…

Bunda gamta. Kasdien vis šilčiau ir norisi matyti išpuoselėtą aplinką, norisi tvarkytis… Kelias dienas su Prienų seniūnijos seniūnu Algimantu Matulevičiumi atidžiai dairėmės mieste, gatvėse ir gatvelėse, sodų ir garažų bendrijų teritorijose, apvažiavome ir apžiūrėjome visas kerteles… Džiugu, kad sąvartynų jau nebeaptikome, o tvarkytis, kaip ir kasmet po žiemos, reikia. Gera buvo matyti savo aplinką jau puoselėjančius žmones. Vieną kitą teko paraginti susitvarkyti savo kiemą.

  Išskirtinai domėjomės kelių būkle bei aplinkos švara ir tvarka miesto sodininkų bendrijose. Daugumoje sodininkų bendrijų keičiasi vaizdas. Vietoj sodo namelių ir tuščiuose sklypuose iškilo nemažai šiuolaikinių namų. Tačiau neramina susiaurėjusios gatvelės, kai kuriose nebeliko galimybės automobiliams apsisukti. Dalies gatvių neįmanoma greideriuoti, nes netelpa technika. Žmonės, kad niekas neužkliudytų jų tvorų, dar kelią susiaurino įkaldami apsauginius kuoliukus valstybinėje žemėje, padėdami lauko akmenis ar savavališkai pasodindami augalus.

  Sodininkų bendrija „Vandenis“ norėtų, kad UAB „Prienų vandenys“ perimtų ir vandentiekio tinklus, nes šiuo metu perduoti tik apskaitos skaitliukai. Čia iškilusi žmonėms problema dėl išsiveržusio šaltinio viduryje Kalvotosios gatvelės. Didžiule srove tekantis vanduo skverbėsi į gyventojų namus, laikinai iškasus griovelį – apsisaugota, bet tai ne išeitis.

  Sodininkų bendrijose yra keli apleisti sklypai, kurie seniai nešienauti arba užversti šakomis, stūkso apleistos, sulūžusios lūšnelės. Kai kurie savininkai išvykę į užsienį, jie bus ieškomi ir raginami prižiūrėti jiems priklausančius sklypus. Priešingu atveju bus taikomos administracinio poveikio priemonės.

  Apžiūrėjus miestą parengtas pavasarinių talkų (miesto viešųjų erdvių tvarkymo) planas. Planuojama sutvarkyti daugiau kaip keturiasdešimt vietų mieste. Dauguma seniūnijos talkininkų pasirinko tvarkyti tradicines vietas. Neveikiančiose Prienų kapinėse pavasarinę talką surengs Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos bendruomenė ir UAB „Prienų butų ūkis“. Bendrovės darbuotojai padės išvežti lapus. Kaip ir kasmet, du kartus nupjaus žolę. Šias kapines nuolatos prižiūrės seniūnijos paskirti viešųjų darbų arba atliekančių visuomenei naudingus darbus už gaunamas pašalpas darbininkai. Šiose kapinėse praktiškai kas antrą dieną reikia rinkti šiukšles, butelius ir ardyti bei išvežti vis dar bandančių įsikurti benamių „migius“… „Žiburio“ kalnelyje dirbs Prienų gimnazijos moksleiviai. „Revuonos“ pagrindinė mokykla padirbės Revuonos parke ir savo mokyklos teritorijoje. Prienų bendruomenė šiemet tvarkys Tyliojoje gatvėje įrengtą vaikų žaidimų aikštelę. Nuvalys, dezinfekuos įrenginius, išvalys dangą, sutvarkys aikštelės prieigas. Revuonos bendruomenė sutvarkys pėsčiųjų taką link autobusų stoties, o Paprienės benduomenė kartu su seniūnaitija vėl pasirūpins pamiškių švara. Dvariuko seniūnaitė Dalė Zagurskienė suburs komandą ir baigs tvarkyti F.Vaitkaus ir Žemaitės g. sankryžoje esantį brūzgyną. Kalniečių seniūnaitijos gyventojai, suburti seniūnaičio Vinco Venclovos, sutvarkys Šviesos g. taką. J. Basanavičiaus seniūnaitijos seniūnaitis Antanas Krasnickas nori išvalyti Kauno g. upelį, kuris semia gyventojus. Kęstučio seniūnaitijos seniūnaitės Zitos Podlipajevienės dėka bus sutvarkyta buvusi Kęstučio paminklo vieta, visas šlaitas. Centro seniūnaitės Raimondos Sakalauskienės suburti gyventojai tvarkys viešąsias erdves už Vytauto g. 27 namo ir upelį arba miesto kortų teritoriją. F. Martišiaus seniūnaitijos seniūnaitė Angelė Leikauskienė pasirūpins viešosios erdvės F. Martišiaus g. gale sutvarkymu. Sodininkų seniūnaitija tvarkys SB „Kalnai“ prieigas, aplinką prie tvenkinių, laiptų į sodus.

  Kauno apygardos probacijos tarnybos Savivaldybių probacijos skyriaus darbuotojos vėl tvarkys beržynėlį Vytenio g., Prienų socialinių paslaugų centras pasirūpins buvusios spec. mokyklos teritorija, o Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos kolektyvas – šalia esančiomis skulptūtų parko erdvėmis. Prienų visuomenės sveikatos biuras tradiciškai pasirūpins Genocido aukų kapinėmis, Danutė Stankevičienė su savo bendraminčių būriu planuoja surinkti šiukšles pamiškėje Dvariuko gale, o Dainius Sodaitis vėl inicijuos Revuonos g. 17 garažų ir laiptų į sodų bendriją tvarkymo talką.

  Buvusios mazutinės, katilinės teritoriją tvarkysis „Prienų šilumos tinklų“ kolektyvas. Prienų policijos komisariato darbuotojai jau kelintus metus iš eilės pasirūpina didžiulės griovos prie šeimos klinikos „Vita simpleks“ valymu. Lopšelio-darželio „Saulutė“ ir Prienų meno molyklos kolektyvai bandys tvarkyti teritoriją prie savo būsimų naujų patalpų (buv. Nemuno pradinė mokykla). VšĮ „Meninė drožyba“ tvarkys savo teritorijos prieigas. Prienų ligoninės kolektyvas tęs pradėtus gražius aplinkos puoselėjimo darbus.

  Tikimės, kad savo įmonių, įstaigų, organizacijų aplinka bei jų prieigomis pasirūpins visi įmonių, įstaigų, organizacijų kolektyvai.

  Ir šį pavasarį bus atliekami du išskirtiniai, didžiuliai darbai. Estradoje prie Nemuno vėl bus rengiama miesto šventė. Kruopščiai bus tvarkoma estrada ir jos prieigos. Darbus pradės Prienų rajono savivaldybės darbuotojai. Bus valomos aikštelės, išpjaunami išgriuvę medžiai, šienaujama. Darbai bus tęsiami ir kitų talkininkų jėgomis, darbų pakaks iki pat šventės.

  Šiemet norime labai kruopščiai sutvarkyti Nemuno krantinę, tad paskelbus talką prašome gyventojus nelikti abejingus, ateiti ir kartu patirti bendro darbo džiaugsmą, paruošti erdvę Prienų lankytojų centro darbuotojų krantinės papuošimo projektui įgyvendinti.

  Primename gyventojams, kad aplinkos tvarkymas neturėtų tapti viską naikinančiu gaisru. Nuo 2016 m. liepos 14 d. įsigaliojo naujas Lietuvos Respublikos aplinkos ministro įsakymas, kuriuo patvirtinti Aplinkos apsaugos reikalavimai lauko sąlygomis deginant augalus ar jų dalis. Už šių reikalavimų nesilaikymą yra numatyta administracinė atsakomybė, kurią nurodo Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 286 straipsnis. Asmenims, specialiai padegusiems nenupjautos ir nesugrėbtos sausos žolės plotus, gresia bauda nuo 50 iki 300 eurų, o juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – bauda nuo 120 iki 350 eurų. Padegusiems sausos žolės plotus nuo netinkamai kūrenamo laužo asmenims gresia administracinė bauda nuo 30 iki 230 eurų, o juridinių asmenų vadovams ir kitiems atsakingiems asmenims – bauda nuo 60 iki 300 eurų. Priešgaisrinės apsaugos priemonių nesiėmimas pastebėjus savo žemėje ražienų ar nesugrėbtų (nesurinktų) šiaudų gaisrą žemės savininkams, naudotojams ir valdytojams užtraukia baudą nuo 30 iki 170 eurų.

  Tvarkant aplinką ir norint sudeginti sugrėbtos sausos žolės, nukritusių medžių lapų atliekas, sausas šakas ar kitus surinktus (sugrėbtus) krūvose augalus, tai galima daryti tik kaimo vietovėse, ne arčiau kaip 30 m atstumu iki bet kokio statinio. Aplink kūrenamas atliekų krūvas neturi būti sausos nenupjautos žolės (tai daryti būtų saugiausia suartoje dirvoje), kūrenimui turi būti pasirinkta nevėjuota diena. Pats deginimas turi būti nuolat stebimas (rekomenduotina, kad stebėtojas turėtų nors ir pačias primityviausias ugnies gesinimo priemones), baigus kūrenti smilkstančią ugniavietę privaloma užgesinti užpilant vandeniu, smėliu ar panašiai. Ruošiant maistą atviroje teritorijoje, kietu kuru kūrenamas šašlykines, kepsnines, buitines krosneles, rūkyklas, lauko židinius naudoti leidžiama ne arčiau kaip 6 m nuo statinių.

  Nuo mūsų visų priklauso, ar gyvensime jaukiame, švariame ir saugiame mieste. Primename, kad draudžiama vedžioti gyvūnus vaikų žaidimų aikštelėse, sporto aikštynuose, stadionuose. Asmenys, viešose vietose vedžiojantys šunis, turi surinkti jų šunų paliekamus ekskrementus. Visi turime laikytis Savivaldybės tarybos patvirtintų atliekų tvarkymo taisyklių reikalavimų. Gyventojai privalo uždaryti konteinerių dangčius, nedėti stambiagabaričių atliekų prie konteinerių, jas pristatyti į stambiagabaričių atliekų aikštelę Pramonės g. 3, tel. 8 672 89244. Draudžiama pilti atliekas ar palikti šiukšlių maišuose šalia bendro naudojimo antrinių žaliavų surinkimo konteinerių. Draudžiama į konteinerius mesti žaliąsias atliekas.

  Dar dažnokai mieste pažeidžiamos tvarkymo ir švaros taisyklės. Draudžiama rašinėti, braižyti, piešti ar terlioti ant pastatų, tvorų, tiltų atramų, paminklų, skulptūrų, kelio ir kitų informacinių ženklų bei kitų statinių, kitaip juos gadinti, daryti vizualinius simbolius ant gatvių dangos, plauti transporto priemones ne tam skirtose vietose, laikyti automobilius, iš kurių teka degalai arba tepalai, bendrojo naudojimo aikštelėse, daužyti butelius, spjaudyti, mėtyti nuorūkas, popierius, pakuotes, kramtomąją gumą, saulėgrąžų lukštus, kitokias šiukšles, kitaip teršti ar šiukšlinti aplinką, gadinti šiukšlių dėžes, konteinerius. Negalima palikti, padėti, išmesti nenaudojamus ar sugedusius, sulūžusius daiktus.

  Kviečiame gyventojus tvarkytis daugiabučių namų kiemus, rūsius, bendrojo naudojimo patalpas ir balandžio mėnesį aktyviai dalyvauti miesto švarinimo talkose.

2017 m Prienų miesto pavasarinių talkų taškai

Tvarkymo taškas ( teritorija)

Gyventojų susirinkimo vieta ir atliekų sukaupimo vieta

Taško koordinatorius, jo kontaktai

Vardas

Pavardė

Tel.

El.paštas

Vaikų žaidimų aikštelės sanitarinis valymas, stabilumo patiktinimas, dangų valymas, rieigų varkymas

Prienų bendruomenė, Vaikų dienos centras

Loreta

Jakimavičienė

8 674 72898

loreta.jakineviciene@prienai.lt

Sporto aikštelės ir jos prieigų tvarkymas ( už Laisvės a.)

Už Savivaldybės garažų

Algis

Janauskas

8 319 52 195

prienuseniunas@prienai.lt

Lenktoji- Pašilės g. valymas (šiukšlynai)

 

Dalė

Zagurskienė

 

zdalaz@gmail.com

V.Mykolaičio-Putino g.

 

Algimantas

Matulevičius

8 616 92 307

prienuseniunas@prienai.lt

Parkas Pramonės g.

UAB „Prienų vandenys“

Pranas

Mitkevičius

60130

vitak@zebra.lt

Skulptūrų parkas

Prienų Just. Marcinkevičiaus vieš. biblioteka

Daiva

Čepeliauskienė

60380

biblioteka@prienai.rvb.lt

Buvusios spec. mokyklos teritorija

Soc. paslaugų centras

Aurelija

Urbonienė

8 698 82833

soc.paslaugucentras@prienai.lt

Revuonos parkas

Revuonos pagrindinė mokykla

Rimas

Pauža

8 622 65566

mokykla@revuona.prienai.lm.lt

Estrada prie Nemuno, Panemunės g. ir poilsevietės

Panemunės g. gale

Ričardas

Gylys

60177

ricardas@prienai.lt

Upelis Kauno g.

Kauno g. 2

Antanas

Krasnickas

8695 42296

 

Kalniečių seniūnaitija – Šviesos g. takas

Šviesos g.

Vincas

Venclova

8685 82530

 

Prienų m. (šakų vežimas), krantinės valymas

Kęstučio g.

Algis

Valatka

8 682 25288

prienubu@takas.lt

„Žiburio kalnelis“, gimnazijos teritorija ir prieigos

„Žiburio“ gimnazija

Irma

Šneiderienė

52430

mokykla@ziburys.prienai.lm.lt

Prienų ligoninės teritorija

Pušyno g. 2

Jūratė

Milaknienė

60465

vipl@is.lt

Darželio teritorija, prieigos

Lopšelis – darželis „Gintarėlis“

Jolanta Diana

Bunevičienė

52300

gintarelis@prienai.lt

Pakelių šiukšlių rinkimas

J. Basanavičiaus g. 47

Darius

 Šliumeras

60413

prienukt@krk.lt

Beržynėlis prie tvenkinio

Ąžuolo progimnazija

Irena

Tarasevičienė

51118

mokykla@azuolas.prienai.lm.lt

Genocido aukų kapinės

Visuomenės sveikatos biuras

Ilona

Lenčiauskienė

64427

prienai.vs.biuras@gmail.com

Paprienės seniūnaitija – pamiškė, Nemuno pakrantė

Birštono g.

Stasė

Dumalakienė

8 650 56600

stase.dumalakiene@yahoo.com

Buvusios mazutinės, katilinės teritorija

Pramonės g.

Albina

Minciuvienė

53300

siltinklai@gmail.com

Neveikiančios kapinės

J. Basanavičiaus g. 47

Ąžuolo Algimantas

Matulevičius

61108

prienuseniunas@prienai.lt

Pamiškė Dvariuko gale

Pamiškio g.

Danutė

Stankevičienė

52081

d.stank@prienai.lt

Žemaitės g. (bruzgynas)

Žemaitės g.

Inrida

Baranauskienė

8 699 41801

inridab0@gmail.com

F.Vaitkaus g.- Žemaitės g. sankryža (bruzgynas)

Prie F.Vaitkaus g. 142

Dalė

Zagurskienė

8 685 01263

zdalez@gmail.com

Upelis ir krantai Kęstučio g.

Kęstučio g. 71

Albinas

Jakimavičius

8 652 82588

albinas.jakimavicius@policija.lt

VšĮ Meninė drožyba teitorija ir jos prieigos

Vilniaus g.

Algimantas

Sakalauskas

8 685 33943

algimantas@sakalauskas.info

Prienų globos namų teritorijos tvarkymas

Prienų globos namai

Jurgis

Aukštakalnis

8 663 51943

info@pgn.lt

Buvusios Nemuno pradinės m-los teritorijos tvarkymas

L. d. „Saulutė“ ir Prienų meno mokykla Kauno g. 2

Rita

Drazdauskiene

51202; 52979

saulute@prienai.lt

J.Basanavičiaus g. 9-11 kiemų tvarkymas

J.Basanavičiaus g. 9, Prienai

Algimantas

Matulevičius

8 319 61 108

prienuseniunas@prienai.lt

Darželio teritorijos ir prieigų tvarkymas

L. d. „Pasaka“

Birutė

Šuliauskienė

52667

pasaka@prienai.lt

Nemuno krantinė

Reg. parkas, Gamtos apsauga, miesto kultūros ir švietimo įstaigos, Prienų seniūnija

Algimantas

Matulevičius

61108

prienuseniunas@prienai.lt

Savo teritorija ir prieigos

Prienų poliklinika Pušyno g. 2

Artūras

Ivanauskas

8 652 46950

prienaipspc@zebra.lt

Revuonos g. 17 garažai ir laiptai

Revuonos g.

Dainius

Sodaitis

61122

dainius.s@prienai.lt

Alksnynas prie vaikų poliklinikos

Revuonos g.

Algimantas

Matulevičius

61108

prienuseniunas@prienai.lt

Nemuno pakrantė prie tilto (skardis Nemuno g. Vytautog.)

Vytauto g. (prie tilto)

Algimantas

Janauskas

8 606 48476

prienuseniunas@prienai.lt

Garbių kraštiečių kapų tvarkymas Škėvonių kapinėse

Prie kapinių vartų

Algimantas

Janauskas

8 606 48476

prienuseniunas@prienai.lt

Upelio valymas, pakrančių tvarkymas

už Janonio g. 3 namo

Algimantas

Janauskas

8 606 48476

prienuseniunas@prienai.lt

Viešųjų erdvių už Vytauto g. 27 ir upelio tvarkymas

Prie Vytauto g. 27 namo

Raimonda

Sakalauskienė

8 685 14443

raimonda.sakal@gmail.com

Buvusi Kęstučio paminklo vieta, visas skardis

Kęstučio g.

Zita

Podlipajevienė

8 652 49127

zita.pod@gmail.com

Alksnių g. bruzgyno tvarkymas

Prie informacinio stendo F. Martišiaus g.

Angelė

Leikauskienė

8 638 72923

angelija12@gmail.com

Sodininkų seniūnaitija – S.B „Kalnai“ prieigų, aplinkos prie tvenkinių, laiptų į sodus tvarkymas

Prie tvenkinių

Jonas

Kazlauskas

8 675 25955

info@sbkalnai.lt

Sporto ir vaikų žaidimų aikštelės tvarkymas

Aikštelėje ties Bagrėno kalnu

Šarūnas

Levinskas

8 616 98681

 

Beržynėlis

Vytenio g. 20

Aušrinė

Jasinskienė

8 319 60 360

ausrine.jasinskiene@kapt.lt

 

  Prienų seniūnija

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close