Startavo naujas projektas vaikams

Kovo 10 dieną Birštono viešojoje bibliotekoje startavo naujas projektas „Biblioteka – kūrybinių atradimų namai“. Bendradarbiaujant su kūrybinių industrijų atstovais, Birštono gimnazija ir Nemajūnų dienos centru įdomūs ir šiuolaikiški užsiėmimai bus organizuojami 5–14 metų vaikams bei specialiųjų poreikių lankytojams.

Pačią pirmąją projekto dieną gimnazijos pirmų klasių moksleiviai buvo supažindinti su užsiėmimų taisyklėmis, sužinojo, kada galima kalbėti ir kaip paklausti, o vėliau jau mokėsi vaizdinio programavimo kalbos, konstruoti robotus iš atskirų detalių, su jutikliais ir rengti mini varžytuves. Kaip sakė bibliotekos direktorė Alina Jaskūnienė, ši nauja nemokama paslauga bus tęsiama – visi susidomėję 5–8 m. vaikai galės dalyvauti robotikos technologijų laboratorijose, kurias ves „Robotikos akademijos“ specialistų apmokytos bibliotekos darbuotojos.

Pirmiausia mokysis gimnazijos jaunieji konstruktoriai, o vėliau prie jų galės prisijungti ir kiti vaikai, besidomintys naujomis technologijomis.

Jaunieji bibliotekos lankytojai taip pat dalyvaus ir interaktyviose, pramoginėse, kūrybinėse veiklose: susitiks su robotais transformeriais, rungtyniaus radijo bangomis valdomomis žaislinėmis mašinėlėmis, dalyvaus interaktyviame „Stalo teatro“ spektaklyje-kūrybinėse dirbtuvėse „Sekretai iš būtųjų laikų“, išbandys 3D spausdintuvą, interaktyvią lentą, susipažins su jų galimybėmis, atliks įdomias užduotis, išbandys save interaktyviose mokslinėse viktorinose „Atradimų kambarys“ ir kt.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close