home Pasaulyje JAV griežtai pasmerkė Šiaurės Korėjos raketų bandymus (trys balistinės raketos nukrito prie Japonijos krantų)

JAV griežtai pasmerkė Šiaurės Korėjos raketų bandymus (trys balistinės raketos nukrito prie Japonijos krantų)

Jungtinės Valstijos griežtai pasmerkė Šiaurės Korėjos pirmadienį įvykdytą keturių balistinių raketų paleidimą ir perspėjo, kad Vašingtonas pasiruošę „panaudoti visus mums prieinamus pajėgumus prieš didėjančią grėsmę“. „Jungtinės Valstijos griežtai smerkia KLDR (Korėjos Liaudies Demokratinės Respublikos) šį vakarą (Vašingtono laiku) įvykdytus balistinių raketų paleidimus, pažeidžiančius Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rezoliucijas, aiškiai draudžiančias Šiaurės Korėjai paleidimus, naudojant balistinių raketų technologiją“, – sakoma Valstybės departamento atstovo spaudai pareigas einančio Marko Tonerio (Marko Tounerio) pranešime. M.Toneris pridūrė: „Liekame pasiruošę ir toliau imsimės žingsnių, kad padidintume savo pasirengimą apsiginti ir apginti mūsų sąjungininkus nuo atakų. Esame pasiruošę panaudoti visus mums prieinamus pajėgumus prieš šią didėjančią grėsmę.“ Pchenjanas pirmadienį paleido keturias balistines raketas, mesdamas naują iššūkį JAV prezidentui Donaldui Trumpui (Donaldui Trampui). Trys iš jų nukrito provokuojančiai arti svarbios Amerikos sąjungininkės Japonijos krantų. „Šiaurės Korėja šiandien beveik vienu metu paleido keturias balistines raketas; jos nuskriejo apie 1 000 km, – Japonijos parlamentui sakė premjeras Shinzo Abe (Šindzas Abė). – Trys jų nukrito (Japonijos) išskirtinėje ekonominėje zonoje“, – pridūrė jis. Pietų Korėja ir JAV praeitą savaitę pradėjo kasmetines bendras karines pratybas. Pchenjanas į jas reagavo su įtūžiu, pareiškė, kad šie manevrai yra invazijos repeticija ir perspėjo esantis pasiruošęs suduoti „negailestingą branduolinį atsakomąjį smūgį“ priešo pajėgoms. Kim Jong Uno (Kim Čen Uno) vadovaujama Šiaurės Korėja siekia pasigaminti tarpžemyninių balistinių raketų, galinčių pasiekti taikinius Jungtinių Valstijų žemyninėje dalyje. D.Trumpas pažadėjo, kad to niekada nebus. Seulas nurodė, kad keturios raketos buvo paleistos iš Šiaurės Pjongano provincijos į Japonijos jūrą, ir pridūrė, kad Pietų Korėja bei Jungtinės Valstijos „kruopščiai analizuoja“ jų skrydžio trajektorijų duomenis. JAV Valstybės departamentas pareiškė, kad Pchenjano karingi veiksmai tik sustiprins dabartinį „tvirtą kaip geležis“ Vašingtono ir jo sąjungininkų ryžtą sustabdyti Šiaurės Korėjos „neteisėtą elgesį“. „Raginame visas valstybes panaudoti visus prieinamus kanalus ir įtakos priemones, kad KLDR ir jos įgalintojams būtų aiškiai pasakyta, jog tolesnės provokacijos yra nepriimtinos, taip pat imtis žingsnių, kad būtų parodyta, jog KLDR neteisėtas elgesys sukels pasekmių“, – pabrėžė M.Toneris. „Šios grėsmės akivaizdoje mūsų įsipareigojimai sąjungininkų, tarp jų Korėjos Respublikos ir Japonijos, gynybai išlieka tvirti kaip geležis“, – pridūrė Valstybės departamento atstovas.  

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close