Susitikimas su rašytoja Birute Jakučionyte

Vasario 21 d. Prienų Justino Marcinkevičiaus viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su dviejų knygų „Moteris iš raudonos Audi“ ir „Mano karūna nematoma“ autore Birute Jakučionyte.

Visuomenei autorė žinoma kaip keturių vaikų mama, aktyvi veikėja, renginių organizatorė ir vedėja, talentinga ir labai drąsi moteris. Pernai išleista knyga „Mano karūna nematoma“ – tai pirmosios autorės knygos „Moteris iš raudonos Audi“ tęsinys, kurią 2014 m. išleido Psichologijos Studija „Menas būti“.

Birutė Jakučionytė gimė 1974 m. Suvalkijoje, Vilkaviškio rajone. Augo drauge su keturiomis seserimis ir trimis broliais, Marijampolėje įgijo pradinių klasių mokytojos išsilavinimą. Šiuo metu autorė gyvena Anglijoje, Vakarų Sasekse, augina keturis sūnus, groja su gongais, vysto savo verslą ir tebeorganizuoja socialinius projektus Lietuvoje: „Kamštelių vajus“, „Sumanios mamos erdvė“. Savo patirtis emigracijoje Birutė aprašo tinklaraštyje www.jakucionyte.lt Išskirtinis B. Jakučionytės bruožas – drąsa būti atvira iki pačių savo sielos gelmių, atvirai ir viešai pasakoti slapčiausius asmeninius išgyvenimus.

Antroje savo knygoje B. Jakučionytė pasakoja apie šeimos, susilaukusios keturių sūnų, griūtį ir skyrybas, apie autorės sprendimus gyventi savo gyvenimą plačiu mostu, čia ir dabar, kad ir kas benutiktų. Knygoje B. Jakučionytė prisimins ir savo vaikystę, paauglystę, tėvų, brolių ir seserų santykius. Abi šios aktyvios moters parašytas knygas sunku priskirti kokiai nors kategorijai ar žanrui. Apie tokias knygas nekalba kritikai, jų neapdovanoja premijomis, nereklamuoja madingi žurnalai, tačiau jos keliauja iš rankų į rankas lyg būtų uždraustos. Apie B. Jakučionytės gyvenimo istoriją šnabždasi draugės, dukros ir mamos, diskutuojama susiėjimuose ir slaptose internetinės grupėse, nes knygose daug kas atpažįsta save.

Knygas redagavusi Lina Tamuk sako: „Jau pirmoji Birutės knyga „Moteris iš raudonos Audi“ buvo skausmingai atvira, apnuoginanti sielą iki pat šerdies. Šioji istorija, pirmosios knygos tęsinys, glumins ar netgi šokiruos dar labiau. Ją skaitant skaudės, nes nori nenori su pagrindine heroje teks viską pereiti kartu. Kentėti, abejoti, ieškoti atsakymų ir tuo pačiu gyti.“

„Mano karūna nematoma“ – apie kiekvieną, patyrusį fizinį ir psichologinį smurtą. Manau, kad apie TAI reikia rašyti. Reikia kalbėti ir netgi rėkti, kad tie šimtai, tūkstančiai skriaustų vaikų ir vis dar tebeskriaudžiamų moterų prabustų. Kad žinotų, jog JIE GALI išsivaduoti iš visą gyvenimą lydinčio baimės ir kaltės jausmo.“ – teigia Psichologijos studijos „Menas Būti“ įkūrėja, psichologė-psichoterapeutė Alicija Eiliakas.

 

Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos informacija ir nuotrauka

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close