home Pasaulyje D.Trumpas numato 54 mlrd. JAV dolerių didinti išlaidas gynybai, sako Baltieji rūmai

D.Trumpas numato 54 mlrd. JAV dolerių didinti išlaidas gynybai, sako Baltieji rūmai

JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trumpas) siūlys 54 mln. JAV dolerių padidinti išlaidas gynybai ir atitinkamai sumažinti biudžeto išlaidas vietos ir užsienio pagalbos programoms, pranešė Baltieji rūmai. Baltųjų rūmų pareigūnai šią informaciją žurnalistams pateikė telefonu, pageidaudami likti anonimiškais šaltiniais. Tie patys biudžetą planuojantys pareigūnai ignoravo žiniasklaidos atstovų prašymą surengti spaudos konferenciją šiuo klausimu, nors penktadienį D.Trumpas piktinosi, kad žiniasklaida savo pranešimuose remiasi anoniminiais šaltiniais. Baltuosiuose rūmuose su valstijų gubernatoriais susitikęs D.Trumpas pirmadienį pažadėjo „istorinį“ JAV gynybos biudžeto padidinimą. „Šis biudžetas visiškai atitinka mano pažadą išlaikyti Ameriką saugią, – sakė jis. – Jame bus numatytas istorinis išlaidų gynybai padidinimas“. D.Trumpo gynybos biudžetas ir kitos išlaidos paaiškės kitą mėnesį, kai planas bus pateiktas tvirtinti Kongresui. Išlaidų Pentagonui padidinimas 10 procentų leistų D.Trumpui įgyvendinti jo rinkimų kampanijos pažadą sustiprinti kariuomenę. Pasak vieno pareigūno, taip pat planuojama mažinti išlaidas užsienio paramai, sumažės finansinė pagalba daugumai vietos agentūrų. AP-AFP-BNS

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close