Žemdirbiai gali įsigyti iki 15 proc. daugiau akcizais neapmokestinamų dyzelinių degalų

Žemdirbiai šiemet gali įsigyti iki 15 proc. daugiau akcizais neapmokestinamų dyzelinių degalų, atitinkamai mažinant ateinančiais ūkiniais metais įsigyjamų degalų kiekį.

 

Gaunama nusiskundimų, kad kai kurie žemės ūkio veiklos subjektai jau sunaudojo visą leistiną įsigyti nuo akcizų atleisto gazolio, skirto naudoti žemės ūkyje, kiekį už 2011 metus, todėl ūkiai, prasidedant  šienavimo darbams, jo nebeturi. Ypač sunki padėtis susidarė pieno ūkiuose dėl pieno supirkimo kainų svyravimo.

 

Žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius primena, kad siekiant gerinti ūkininkavimo sąlygas ši problema išspręsta. Galioja Vyriausybės patvirtinti Žemės ūkio ministerijos inicijuoti nuo akcizų atleistų dyzelinių degalų įsigijimo tvarkos pakeitimai, kurie nustato, kad bet kuriais ūkiniais metais (taip pat šiemet), žemės ūkio veiklos subjektas galėtų įsigyti 15 proc. didesnį akcizais neapmokestinamų dyzelinių degalų kiekį, atitinkamai sumažinant ateinantiems ūkiniams metams leistiną įsigyti minėtų degalų kiekį.

 

Šis nutarimas yra labai svarbus žemės ūkio veiklos subjektams, nes jį priėmus ūkininkaujantiems nereikės kreiptis į bankus dėl trumpalaikių paskolų apyvartinėms lėšoms, kurių reikėtų degalams įsigyti.

                                                                                                  Žemės ūkio ministerijos informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close