home Lietuvoje Už pavojingus manevrus kelyje šiemet teisė vairuoti atimta beveik iš 150 vairuotojų

Už pavojingus manevrus kelyje šiemet teisė vairuoti atimta beveik iš 150 vairuotojų

Sugriežtinus nuobaudas už lenkimą ar įvažiavimą į priešpriešinį eismą draudžiamose vietose, teisė vairuoti atimta beveik pusantro šimto vairuotojų, antradienį pranešė Kelių policijos tarnyba. Sausio 1 dieną įsigaliojus Administracinių nusižengimų kodeksui, už lenkimą vietose, kur draudžiama lenkti ir įvažiavimą į priešpriešinio eismo juostą pažeidžiant Kelių eismo taisyklių reikalavimus, be piniginės baudos nuo 170 iki 230 eurų vairuotojams privaloma skirti teisės vairuoti atėmimą nuo trijų iki šešių mėnesių. Per šių metų sausio mėnesį policijos pareigūnai keliuose nustatė 143 vairuotojus, pažeidusius šiuos reikalavimus. Dauguma šiuos pavojingus pažeidimus padariusių vairuotojų buvo vyrai, tarp 143 pažeidėjų pasitaikė tik 16 moterų. Pažeidėjų amžiaus vidurkis – 25 metai. Jauniausiam, 19-mečiui apsaugos darbuotojui, skirta 85 eurų bauda ir atimta teisė vairuoti tris mėnesiams. Tokios pačios nuobaudos sulaukė ir vyriausias vairuotojas, 74 metų gimnazijos darbuotojas, pažeidęs kelio ženklo „Lenkti draudžiama“ reikalavimą ir kirtęs ištisinę kelio ženklinimo liniją. Pažeidėjams, kurie dar nebuvo bausti už tokius pažeidimus, suteikta galimybė per 15 dienų sumokėti pusę minimalios baudos, tai yra, 85 eurus. Tačiau visiems privalomai atimta teisė vairuoti. Tokį sprendimą turi teisę priimti pažeidėją sustabdę policijos pareigūnai, o teisės vairuoti atėmimo terminas pradedamas skaičiuoti nuo dienos, kai pažeidėjai patys pristato vairuotojo pažymėjimą į policijos įstaigą. Vėl vairuoti galima tik po to, kai atėmimo terminas pasibaigs, o vairuotojai dalyvaus papildomuose mokymuose ir valstybės įmonėje „Regitra“ grąžins atimtą teisę.  
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close