home Mokslas Nuo sausio 23 dienos Lietuvoje moterys mokslininkės kviečiamos teikti paraiškas dalyvauti L’Oréal Baltic stipendijų programos Mokslo moterims konkurse.

Nuo sausio 23 dienos Lietuvoje moterys mokslininkės kviečiamos teikti paraiškas dalyvauti L’Oréal Baltic stipendijų programos Mokslo moterims konkurse.

Sausio 17 dieną Lietuvos mokslų akademijoje vykusios oficialios ceremonijos metu Lietuvos mokslų akademijos, Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos ir L’Oreal Baltic atstovai pasirašė pirmąjį bendradarbiavimo protokolą dėl L’Oreal Baltic „Mokslo moterims“ stipendijų programos Lietuvoje.

 

Jau 18 metų UNESCO ir L´ORÉAL Fund pagal programą Mokslo moterims apdovanoja pasižymėjusias mokslininkes ir paremia naujas bei talentingas tyrėjas iš viso pasaulio, kad įkvėptų naują mokslininkių kartą. Nuo programos pradžios paramą gavo mažiausiai 2500 mokslininkių iš daugiau nei 112 šalių. Nuo programos pradžios Latvijoje jau apdovanotos 36 jaunos mokslininkės. Šis skaičius nuolat auga nacionalinių ir regioninių stipendijų dėka. 2017 metais pirmą kartą pretenduoti į regioninius „Mokslo moterims“ apdovanojimus galimybę turės Lietuvos ir Estijos mokslininkės.

 

2017 metais Lietuvoje ir Estijoje bus surengtas konkursas, kurio metu kiekvienoje iš šių šalių viena mokslų daktarė iki 40 metų amžiaus bus apdovanota stipendija norimiems gyvybės ir aplinkos mokslų, fizinių mokslų, inžinerijos sričių tyrimams savo šalyje atlikti. Mokslininkes abiejose valstybėse vertins garbingos nacionalinės komisijos. Paraiškų priėmimas L’Oréal Baltic Mokslo moterims stipendijoms Latvijoje, Lietuvoje ir Estijoje prasidės 2017 metų sausio 23 dieną

Paraiškas L'OREAL Baltic „Mokslo moterims“ stipendijų programai galima teikti nuo sausio 23 iki kovo 7 dienos tarptautiniame „Mokslo moterims“ (FWIS) portale www.fwis.fr. Papildomą informaciją galima rasti www.fwis.fr ir UNESCO interneto svetainėje www.unesco.lt.

 

L΄ORÉALUNESCO programa Mokslo moterims buvo įsteigta 1998 metais, kuomet tarptautinė kosmetikos milžinė L΄ORÉAL, kurios tyrimo centruose kosmetikos gaminius kuria ir mokslines studijas 30 mokslo sričių atlieka virš 4000 darbuotojų, iš kurių 70% yra moterys, ir Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija UNESCO suvienijo jėgas mokslininkėms paremti, kad skatintų moterų pasiekimus moksle ir sumažintų lyčių nelygybę šioje gamybos srityje.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close