„Lendrūnas“ šauniai pasirodė kapelų šventėje

Vasario 9 d., Anykščiuose vyko tradicinė, jau 16-oji, kapelų šventė „GAIDA“, kurioje dalyvavo ir Birštono kultūros centro kapela „Lendrūnas“.

 

2013-ieji paskelbti Tarmių metais, tad scenoje kiekviena pasirodžiusi kapela turėjo pateikti kažką ypatingo, kuo pasižymi jų kraštas: Aukštaitija, Suvalkija, Žemaitija ar Dzūkija. Patekus į aukštaitišką trobą, kurioje šeimininkavo motulė su 4 sūnumis, reikėjo labai stengtis, kad patiktum, kad kokią mergaitę į marčias išsirinktų. Juk mergų kaime trūksta.

Pirmieji koncertą pradėjo „Rėkyva“ iš Šiaulių. Po jų smagiai  koncertavo „Jonė“ iš Jonavos, vadovaujama  labai mielo ukrainiečio Ivano Dorošo. Jiems linksmumu nenusileido „Gryčia” iš Vilniaus. Na, o „Bučkis“ iš Rokiškio irgi labai šiltai buvo sutiktas gausybės žiūrovų.

Antroje dalyje, po „Anykštos“ iš Anykščių, užgrojo „Lendrūnas“. O mūsų dzūkė Nijolė Juozaitienė atidundėjo su Birštono mineralinio vandens „Vytautas“ bambaliais. Pasirodo, kad  labai pataikė, mat vienas sūnelis toje troboje buvo Vytautas. Ale toks protingas, protingesnis už kitus! Motulė ji sutiko atiduoti  Birštonan. „Bile tik ne užsienin”, – dar pasakė.

Birštoniečiai žiūrovams ne tik gražiai dainavo, bet ir  padovanojo lankstinukus apie mūsų kurortą, kviesdami apsilankyti.

Po „Ūkininko“ iš Kauno koncertą užbaigė anykštėnų „Grieža“.

Po kapelų pasirodymo visi išgriuvo laukan, kur buvo deginamas Gavėnas, į kurio liepsnas buvo metamos ant lapelių surašytos visos bėdos, nelaimės ir vargai.

Po šios ceremonijos buvo linksmos vaišės su dainomis ir kitokiomis linksmybėmis. Taip smagu buvo, kad šokti nepasididžiavo net pats meras.

Tai buvo aukšto lygio renginys, kuriame išties šauniai pasirodė ir Birštono atstovai. Už tai dėkojam mūsų nenuilstančiam vadovui A. Jazbučiui.

 

Kapelos narių vardu N. Kvietkauskaitė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close