Nuo 2017 m. sausio 1 d. – naujas Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodeksas

Nuo 2017-01-01 įsigalioja Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodeksas (toliau – Administracinių nusižengimų kodeksas), pakeisiantis daugiau kaip 30 metų galiojantį Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodeksą.

Naujame Administracinių nusižengimų kodekse administracinių nuobaudų skyrimo terminas ilgėja iki 2 metų (buvo iki 1 metų). Taip apsunkinama galimybė išvengti atsakomybės asmenims, kurie vilkina tyrimą, vengia atvykti į policijos ar kitą tyrimą atliekančią įstaigą ir kitais būdais vengia atsakomybės.

Panaikinama administracinė atsakomybė ir bus taikoma baudžiamoji atsakomybė:
1) už vairavimą apsvaigus nuo alkoholio, kai kraujyje nustatyta daugiau kaip 1,5 promilės alkoholio. Už tai bus numatyta baudžiamoji atsakomybė, o vairuotojui grės bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki vienerių metų. Taip pat numatyta galimybė atimti teisę vairuoti nuo 1 iki 3 metų ar net konfiskuoti turtą, šiuo atveju, automobilį;
2) už nedidelio kiekio narkotikų laikymą ir pasipriešinimą pareigūnams.

Dar viena svarbi naujovė – tai įpareigojimas pažeidėjui:
1) dalyvauti prevencijos, resocializacijos, bendravimo su vaikais tobulinimo, smurtinį elgesį keičiančiose programose ir kitose programose (kursuose).
2) Administracinių nusižengimų bylas nagrinėjančios institucijos taip pat galės taikyti dar vieną naują įpareigojimą – draudimą lankytis viešose vietose vykstančiuose renginiuose. Tokie įpareigojimai būtų taikomi asmenims, pažeidžiantiems viešąją tvarką renginiuose.

Griežtinama atsakomybė už Kelių eismo taisyklių pažeidimus:
1) Už transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu neapdraustų transporto priemonių vairavimą vairuotojams bus skiriama bauda nuo 50 iki 100 eurų (dabar nuo 23 iki 34 eurų).
2) Leistiną greitį viršijus daugiau kaip 30 km/h, bus privaloma skirti teisės vairuoti atėmimą ne tik pradedantiesiems vairuotojams, bet ir transporto priemonių, kurių didžiausioji leidžiamoji masė didesnė negu 3,5 t, arba kuriose yra daugiau kaip 9 sėdimos vietos, taip pat motociklų vairuotojams. Už greičio viršijimą daugiau kaip 50 km/val. – vairuotojams privaloma skirti teisės vairuoti transporto priemones atėmimą, o bauda sieks 550 eurų.
3) Už Kelių eismo taisyklėse nustatyto draudimo vairuotojams naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis nesilaikymą, numatyta bauda nuo 60 iki 90 eurų (dabar nuo 28 iki 86 eurų).
4) Taip pat griežtesnė atsakomybė numatyta ir už pavojingą vairavimą, lenkimą vietose, kuriose pagal Kelių eismo taisykles draudžiama lenkti, įvažiavimą į priešpriešinio eismo juostą, pažeidžiant Kelių eismo taisyklių reikalavimus, vairavimą neteisėtai organizuotose transporto priemonių lenktynėse. Už šiuos administracinius nusižengimus bus skiriama bauda nuo 170 iki 230 eurų ir privalomai atimama teisė vairuoti nuo 3 iki 6 mėnesių.
Kelių transporto priemonių vairuotojams, kurie pažeidė Kelių eismo taisykles, kai už nusižengimą numatytas teisės vairuoti atėmimas, nebebus išduodami laikinieji leidimai. Vairuotojas (jei vairavo blaivus) pažymėjimą policijai privalės pristatyti tik, įsigaliojus nutarimui atimti teisę vairuoti. Iš neblaivių (apsvaigusių) vairuotojų vairuotojo pažymėjimas bus paimamas nusižengimo vietoje.
Dėl teisės vairuoti ir vairuotojo pažymėjimo grąžinimo vairuotojai turės kreiptis ne į policiją, o į VĮ „Regitra“.

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close