Vasario 14 d. grupė Jiezno gimnazijos gimnazistų dalyvavo integruotoje  pamokoje – susitikime su buvusia Jiezno vidurinės mokyklos abituriente Jolanta Aleksonyte Navickiene, kuri šiuo metu dirba Prancūzijos ambasadoje Lietuvoje ambasadorės asistente ir finansų skyriuje sekretore-administratore. Pamokos tema: „Užsienio kalbos ir karjera”.

Pasakodama apie savo nueitą kelią viešnia tarsi vėl sugrįžo į mokyklos laikus, kada su rusų kalbos mokytoja G. Strazdaite keliavo po Rusijos miestus. Aplankyta Maskva, Sankt Peterburgas, Soči. Rusų kalbos prireikia ir dabar, dirbant Prancūzijos ambasadoje, kuomet bendraujama su rusakalbių šalių ambasadų atstovais. Jolanta  mėgsta klausytis klasikinių kūrinių rusų kalba.

Viešnia pasakojo, kad mokykloje ji mokėsi prancūzų ir rusų kalbų, o anglų kalbą išmoko jau studijuodama ekonomiką Vilniaus universitete. Ekonomiką pasirinko todėl, kad stojant reikėjo tų dalykų, kuriuos ypač mėgo mokykloje: matematikos, geografijos, lietuvių kalbos, užsienio kalbų.

Jolanta mus sužavėjo laisvai kalbėdama rusų, prancūzų ir anglų kalbomis. Beje, dirbant Prancūzijos ambasadoje būtinos ir puikios lietuvių kalbos žinios. Viešnia apie savo darbą pasakojo su meile ir pasididžiavimu. Savo pareigas ji atlieka sąžiningai ir su didžiule atsakomybe. „Aš atstovauju Lietuvai ir mano  įvaizdis darbe labai svarbus. Kaip ir kiekviename darbe, taip ir pas mus nemėgstami išpuikę, pasipūtę žmonės. Nereikalingi ir tie, kurie netobulėja. Mažėjant darbo vietų, darbdaviai renkasi ir pasilieka daugiausia pasiekusius ir nesustojančius prie jau pasiekto”, – patirtimi dalijosi viešnia.

Pamoka prabėgo nepastebimai. Skambučio iš pamokos tikrai nelaukėme. Jolanta pasakojo apie save, savo šeimą, savo darbą. Paklausta, kas įtakojo jos pasirinkimą baigus mokyklą, Jolanta atsakė: „Niekas neįtakojo. Ėjau ten, kur liepė širdis”.

 

Irmantė Verinskaitė,

Jiezno gimnazijos 2g klasės mokinė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close