home Kraštas Prienų r. savivaldybę pasiekė Betliejaus taikos ugnis

Prienų r. savivaldybę pasiekė Betliejaus taikos ugnis

„Pirmasis žingsnis link taikos tarp tautų yra kiekvienoje šalyje jaunąsias kartas įpratinti visuose dalykuose vadovautis teisingumo jausmu. Kai žmonės išsiugdys šį teisingumo jausmą ir jis ims veikti instinktyviai kiekvienoje gyvenimo situacijoje, tada visame kame atskaitos taškas bus teisingumas. Sprendžiant abiems šalims svarbią problemą, taiki išeitis galima tada, kai žmonės bus pasirengę spontaniškai atpažinti tai, kas teisinga. Ir visa tai bus įmanoma tik tada, kai bus atsisakyta nuomonės, jog karas – vienintelė išeitis“, – dar 1914 metais sakė skautų įkūrėjas R. Badenas Powellas.

   Gruodžio 16 d. Prienų r. savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas sulaukė ypatingų svečių. Jį aplankė Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos skautai, kuriuos atlydėjo vadovė Janina Joneliūnienė. Mokiniai pasidalino Betliejaus taikos ugnimi, kuri skirta žmonijos taikai ir brolybei. Ši akcija buvo pradėta radijo ir televizijos transliuotojo ORF iniciatyva 1986 m. Linco mieste (Austrija). Idėja kilo socialinės paramos akcijos „Šviesa tamsoje“ metu. Kasmet ypač pasižymėjęs vaikas iš Austrijos keliauja į Palestiną ir Betliejuje uždega žvakę, kuri lėktuvu (specialioje kapsulėje) transportuojama į Vieną. Iš pradžių ugnis yra platinama po visą šalį, o vėliau ir po Europą. Šią Betliejaus taikos ugnį ir atnešė į Savivaldybę mūsų krašto skautai.

Meras padėkojo skautams ir pasidžiaugė, kad jų perduodama ugnis neša viltį ir taiką ir skleidžia bendrystės ir stiprybės dvasią.

1