Šventėme Gimnazijos dieną

Vasario pradžioje Prienų ,,Žiburio“ gimnazijoje vyko tradicinė Gimnazijos – P. Martišiaus diena. Šiemet mūsų gimnazijai sukako 95 metai! Tai reikšmingas jubiliejus ir didelė šventė ne tik mokyklai, bet ir visiems Prienams.
Jau nuo ryto gimnazijos mokiniai sveikino Prienų miesto žmones, prašė prisiminti, kuo jie susiję su šia gimnazija. Dalyvauti šventės renginiuose atvyko daug svečių: LR Seimo narys Vytautas Kamblevičius, Prienų rajono savivaldybės vicemerė Loreta Jakinevičienė, Prienų rajono švietimo skyriaus vedėjas Rimvydas Zailskas, LR Seimo nario Andriaus Palionio padėjėja Rasa Zdanevičienė, Prienų rajono savivaldybės tarybos narys Alvydas Vaicekauskas, ,,Revuonos“ vidurinės mokyklos direktorė Ilona Balčiukynienė, ,,Ąžuolo“ progimnazijos direktorė Irena Tarasevičienė ir pavaduotoja Vida Zdanienė, mokyklos rėmėjas Antanas Karalius, bendradarbiaujančių mokyklų mokiniai, mokytojai.
Šventė prasidėjo Šv. Mišiomis Prienų bažnyčioje. Jose giedojo gimnazijos mokinių choras. 12 val. mokyklos aktų salėje vyko šventinis koncertas. Šiemet nutarėme atversti beveik nežinomus ,,Žiburio“ gimnazijos istorijos puslapius ir pastatėme improvizuotą vaidinimą ,,Paskutinė chemijos pamoka“, skirtą ,,Žiburio“ gimnazijos mokytojo Juozo Stravinsko ir kitų mokytojų bei mokinių, gynusių Lietuvos laisvę, atminimui. Renginio scenarijaus autorė – lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Lina Malinauskienė, režisierės – lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Živilė Jurkšienė bei dramos mokytoja metodininkė Alma Vaišnienė. Dainas parinko ir choristus parengė muzikos mokytoja ekspertė Roma Ruočkienė. Renginyje panaudoti H. Heinės, Maironio, J. Aisčio, B. Krivicko, V. Ardžiūno eilėraščiai, Č. Milošo, A. Garmutės kūrinių ištraukos, filmo ,,Vienui vieni“ kadrai, filmuoti tarpukario Lietuvos aktualijų vaizdai.
Pagrindinį mokytojo vaidmenį atliko III d klasės mokinys Valdis Zgirskis. ,,Aš vaidinau Juozą Stravinską. Jis buvo gimnazijos chemijos mokytojas, kuris saugumo tardytas ir nenorėdamas tapti išdaviku išėjo į partizanus. Šio mokytojo ryžtas, drąsa ir pasiaukojimas už savo tėvynę mane labai įkvėpė ir sužavėjo, todėl vaidmenį buvo nesunku perprasti. Tiesiog reikėjo paklausti savęs, kaip aš jausčiausi būdamas partizanu, kokios mintys ateitų į galvą, su kuo reikėtų susidurti, su kokia baigtimi susitaikyti“, – kalbėjo jis po renginio.
Kadangi į šventę atvyko daug mokinių iš bendradarbiaujančių rajono mokyklų, jiems buvo surengtas golfo turnyras, protų mūšis.
Šis tradicinis renginys buvo puiki proga puoselėti bendruomeniškumą, susimąstyti apie savo mokyklos ir tautos praeitį.
Lina Malinauskienė,
,,Žiburio“ gimnazijos direktorės pavaduotoja ugdymui