Prienų stalo tenisininkai paminėjo metukų sukaktį

Lygiai prieš metus įsikūrusi Prienų kūno kultūros ir sporto centro stalo teniso sekcija vasario 13 d. paminėjo mažą, bet labai reikšmingą vienerių metų sukaktį. Ta proga treneris Linas Žilevičius surengė vaikams šventinę treniruotę su gimtadienio tortu.

 

– Labai džiaugiuosi, kad jūs esate su manimi. Noriu padėkoti, kad taip kantriai lankote treniruotes, klausote mano patarimų, tobulėjate. Linkiu jums toliau augti ir tobulėti, mylėti stalo tenisą, nors tai ir nelengva sporto šaka. Treniruotis reikia ilgai, tai reikalauja kantrybės, atkaklumo. Laimėjimai neateis greitu laiku, – sveikindamas jaunuosius stalo tenisininkus kalbėjo treneris L. Žilevičius.

Prieš metus paklaustas, kokius sau kelia tikslus naujame darbe su vaikais, treneris atsakė: „Noriu, kad jie užaugtų gerais žmonėmis“. Tąkart tik kaip graži frazė nuskambėję žodžiai pamažu gula į vaikų širdis ir sąmonę. Stalo teniso treniruotės vyksta ne tik teniso technikos tobulinimo, bet ir vaikų sveikatingumo ugdymo linkme. Pamažu per stalo tenisą vaikams įskiepijamos sveikos gyvensenos, švaros, tvarkos, drausmės taisyklės. Anot L. Žilevičiaus, vaikai žino, kad po treniruotės būtina nusimaudyti po dušu, prasiskalauti burną vandeniu, kad išplautų į burnos ertmę patekusias dulkes. Tikras sportininkas turi gerai žinoti sveikos mitybos principus, neturėti blogų įpročių, stengtis sveikai maitintis, mankštintis. Norėdamas užaugti geru žmogumi, jis turi išmokti laikytis taisyklių, gerbti bendraamžius ir suaugusiuosius, globoti mažesniuosius. To treneris moko per savo patirtį, žinias ir užsiėmimus, nesusijusius su tenisu. Per metus treniruotėse ne kartą apsilankė Prienų visuomenės sveikatos biuro specialistai, kurie vaikams pravedė paskaitas sveikos gyvensenos temomis. KKSC stalo teniso sekcija ir Prienų VSB yra surengę ne vieną sporto renginį ar šventę. Tad nenuostabu, jog ir metų sukakties paminėjime stalo tenisininkai sulaukė VSB atstovų.

– Sunku pastūmėti į gera pamokymais, lengva – pavyzdžiu, – sakė l. e. VSB direktoriaus pareigas Jurga Minajevienė, įteikusi treneriui L. Žilevičiui padėką už jaunimo fizinio aktyvumo skatinimą ir palinkėjusi jam stiprybės, ištvermės bei toliau būti sektinu pavyzdžiu vaikams.

 

Norinčiųjų lankyti stalo teniso treniruotes yra daug

Gabų, kruopštų ir darbštų trenerį vaikai myli už įdomias treniruotes, vertingus patarimus, linksmumą, nuoširdumą, rūpestingumą. Tai dalis trenerio adresu nuskambėjusių žodžių pasisakymuose vaikų, pribėgusių papasakoti apie tai, kuo jiems patinka stalo tenisas.

Antai jaunasis stalo tenisininkas Splendid lanko stalo teniso sekciją apie devynis mėnesius. Vaikinukas pasakojo, jog viskas čia jam labai patinka, išmokęs jau labai daug, nors atėjo tik šiek tiek mokėdamas. Ernestas, Arnas, Kristupas lanko treniruotes nuo pat pradžių. Arnui labai patinka, kad šis žaidimas yra judrus, įdomus, o treniruočių metu nereikia tiek daug bėgioti, kaip, pavyzdžiui, futbolo treniruotėse. Kartu su Kristupu stalo teniso treniruotes lanko ir brolis Binas bei sesė Kornelija. Kai yra galimybių, mokosi žaisti ir vaikus į treniruotes iš Žemaitkiemio kaimo atlydinti mama Diana. Kristupas pasakojo sužinojęs apie naujai kuriamą sekciją iš laikraščio. Išmokti žaisti stalo tenisą jį paskatino brolis bei tėtis, o kartu prisijungė ir sesė. Matas lanko treniruotes dar tik apie keturis penkis mėnesius. Jis sakė sužinojęs apie jas iš draugų. Draugai esą pasakoję, jog tai labai įdomi sporto šaka, smagios treniruotės, puikus treneris. Tuo tarpu Dovydas – naujokas. Jis nesigaili paklausęs draugo, kad treniruotėse labai smagu ir įdomu, nes tuo ir pats įsitikino. „Man čia labai patinka ir žadu šios sporto šakos nemesti ir toliau“, – it žirnius į sieną išbėrė berniukas.

Gimtadienio tortą pjausčiusi jauna mama pasakojo, kad į stalo teniso sekciją ji atlydi savo dukrą. Kadangi mama pati yra labai sportiška, daug metų sportuojanti, lankanti sveikatingumo ir sporto klubą, skatina ir labai nori, kad jos dukrytė išmoktų šios sporto šakos paslapčių.

Leidusi vaikams pagaliau skanauti gimtadienio tortą, pakalbinau jų trenerį L. Žilevičių, norėdama sužinoti, ar pildosi jo svajonės ir lūkesčiai, kuriuos su tam tikra baime ir nerimu puoselėjo prieš metus.

– Viskas yra labai puiku. Lankančiųjų stalo tenisą skaičius stabilus: yra 28 vaikai, dvi grupės – tiek, kiek nustatyta. Norinčiųjų būtų dvigubai daugiau, tačiau nėra sąlygų. Tiesą sakant, nesitikėjau, kad vaikai taip noriai lankys treniruotes. Pripažinkime, tai nėra populiari sporto šaka, nes pirmą vietą užima krepšinis. Tačiau ne visi turi duomenis ar gali būti krepšininkais, futbolininkais. Džiaugiuosi vien dėl to, kad galiu vaikams parodyti, ką moku, kad jie išmoks teisingai laikyti raketę, išmoks teisingų judesių. Džiugu matyti vaikus, besivystančius visapusiškai. Didesnieji rūpinasi mažesniaisiais, globoja, moko juos servų. Man labai svarbu tokios gyvenimiškos pamokos. Vaikai, mokydamiesi stalo teniso paslapčių, ugdomi įvairiapusiškai, apjungiant informaciją apie sveiką gyvenseną, jų mąstymą, supratimą ir pastangas pritaikyti šias žinias gyvenime. Šia kryptimi mes gražiai bendradarbiaujame su VSB specialistais, – mintimis dalinosi L. Žilevičius.

Vis dėlto pirmiausia tai, kas atliekama treniruotėse, nukreipta į varžybas su praktiška kryptimi, kad sportininkas galėtų išvystyti savo potencialą. Galbūt dar tik metukus švenčiančioje stalo teniso sekcijoje jau yra ir perspektyvių sportininkų?

– Stalo teniso sekcijoje yra šeši perspektyvūs vaikai, keturi iš jų jau turi trečią atskyrį. Per vienerius metus tai yra gana didelis žingsnis į priekį. Dalyvavome nemažai turnyrų Kaune, kuriuose varžėsi daug labiau patyrę sportininkai, užėmėme aukštas vietas. Tokius vaikus jau galima drąsiai vežti į varžybas, – sakė treneris.

L. Žilevičius ne tik pats dažnai veža vaikus į įvairias varžybas, pratina juos prie „svetimų“ sporto salių, ragina semtis patirties iš labiau patyrusių bendraamžių, bet ir rengia nemažai stalo teniso turnyrų Prienuose. Per metus Sporto arenoje jau įvyko apie dešimt įvairių turnyrų: du suaugusiųjų, du vaikų, vienas tarptautinis, vienas atviras stalo teniso turnyras. Pastaruosiuose dviejuose dalyvavo per du šimtus sportininkų. Prienuose vyko taip pat bendruomenių, įstaigų ir organizacijų, šeimų turnyrai.

KKSC stalo teniso treneris L. Žilevičius atviras visų sporto mėgėjų ir profesionalų pasiūlymams bei idėjoms, jas palaiko ir remia. Jo nuomone, jeigu tik kur įstaigoje ar mokykloje yra teniso stalas, šia sporto šaka galima užsiimti. Štai neseniai Prienų „Žiburio“ gimnazijoje vyko mokytojos D. Šklėriūtės inicijuotas tradicinis stalo teniso turnyras mokytojo P. Dzevaltausko taurei laimėti. Ne paslaptis, kad vienas iš šio turnyro rėmėjų yra ir L. Žilevičius, nors šį faktą jis stengiasi kukliai nutylėti. Jam svarbiausia yra ne simbolinis finansinis, o entuziastų iniciatyvų palaikymas, todėl visada yra pasirengęs padėti visiems, kam reikalinga pagalba.

Kiek teko girdėti, vyresnio amžiaus stalo tenisininkai važiuoja treniruotis į Birštoną. Pasidomėjus, ar nėra galimybių jiems kultivuoti šią sporto šaką Prienuose, treneris L. Žilevičius atsakė:

– Tai ir yra vienintelis trūkumas, kad neturime galimybių sudaryti sąlygas treniruotis vidutinio ir vyresniojo amžiaus prieniečiams mūsų mieste. Pageidaujančiųjų yra, tačiau nėra sąlygų, trūksta vietos. Tai išspręsti – ne trenerių galioje.

Roma Sinkevičiūtė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close