Valdančiųjų ir opozicijos nuomonės išsiskyrė

Lapkričio 25 dieną vykusiame Birštono savivaldybės tarybos posėdyje dalyvavo 14 tarybos narių. Pagal patvirtintą darbotvarkę buvo numatyta išklausyti vieną informaciją ir priimti 29 sprendimus pagal pateiktus projektus.

Prieš prasidedant posėdžiui, į „Birštono tribūną“ atvyko savivaldybės gyventojas Raimundas Kimbirauskas, atstovaujantis savo šeimai. Jis norėjo, kad būtų dar sumažintas žemės mokestis Pakalnės gatvės gyventojams. Į jį dominantį klausimą atsakė Savivaldybės administracijos Biudžeto skyriaus vedėjo pavaduotoja Aldona Bunevičienė ir Architektūros ir kraštotvarkos skyriaus vedėjas Mantas Michaliunjo.

 

Viešųjų pirkimų skyrius panaikintas, švietimo įstaigose patvirtintas etatų skaičius

Savivaldybės administracijos Teisės ir personalo skyriaus vedėja Aušra Slavinskienė, pristatydama sprendimo projektą dėl savivaldybės administracijos struktūros ir etatų skaičiaus nustatymo, paminėjo, jog Viešojo administravimo įstatymo 11 straipsnio 5 dalis reglamentuoja, kad skyrių (biurą, tarnybą), kuris nėra departamento (valdybos) struktūrinė dalis, turi sudaryti ne mažiau kaip 2 pareigybės, todėl siūloma naikinti Viešųjų pirkimų skyrių, kadangi jame šiuo metu yra tik viena pareigybė, ir steigti į struktūrinius padalinius neįeinančio valstybės tarnautojo (viešiesiems pirkimams) pareigybę.

Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Angelė Žiūraitienė pateikė sprendimo projektą dėl didžiausio leistino pareigybių skaičiaus Birštono savivaldybės biudžetinėse švietimo įstaigose: Birštono gimnazijoje – 38; Birštono vienkiemio darželyje-mokykloje – 13,5; Birštono vaikų lopšelyje-darželyje „Vyturėlis“ – 45,1; Birštono meno mokykloje – 7. Sprendimas buvo priimtas vienbalsiai.

 

Nemajūnų dienos centras plečiasi

Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėjas Antanas Grušelionis informavo, kad Nemajūnų dienos centre dirba 18 darbuotojų, visi etatai užimti. Socialinės paramos skyriuje šiuo metu yra gauta keletas prašymų iš asmenų, kuriems nustatyti specialieji nuolatinės slaugos ar priežiūros (pagalbos) poreikiai, dėl dienos socialinės globos ar pagalbos į namus socialinių paslaugų teikimo, tačiau šių paslaugų teikti nėra galimybių dėl darbuotojų stokos. Be to, baigtas rekonstruoti Dienos centro pastato 3 aukštas, tad yra galimybės laikinai priimti ir apgyvendinti savivaldybėje gyvenančius vaikus bei suaugusius asmenis krizių atvejais (dėl smurto šeimoje, tėvų girtavimo, nesaugios aplinkos vaikams ir kt Vedėjo nuomone, padidinus Dienos centro darbuotojų skaičių, atsiras galimybės tenkinti Savivaldybės bendruomenės narių teikiamus prašymus įvairių rūšių socialinėms paslaugoms gauti. Be to, krizių šeimose atvejais, kai paimami iš šeimos vaikai, bus galimybė vaikus (ar kartu ir jų mamas) apgyvendinti Dienos centre, juos prižiūrėti, teikti vaikams ir tėvams ne tik laikino apgyvendinimo, bet ir socialinio bei psichologinio pobūdžio paslaugas. Tarybos nariai šiam projektui pritarė ir priėmė sprendimą padidinti darbuotojų skaičių. Taip pat buvo užsiminta ir apie automobilio reikalingumą, bet Tarybos nariai buvo informuoti, kad yra kuriama mobilioji paslaugų teikimo grupė, kuri turės ir automobilį, įsigytą ne už savivaldybės lėšas.

 

Pritarta dalyvavimui projektuose

Savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Jovita Tirvienė pristatė sprendimų projektus dėl „Paslaugų šeimai plėtojimas Birštono savivaldybėje“ rengimo ir paraiškos teikimo pagal priemonę „Kompleksinės paslaugos šeimai“ ir tarptautiniams projektams (su Baltarusija ir Alytaus rajonu) „Didžiųjų kunigaikščių takais“ ir „Verslumo sąlygų abipus Nemuno gerinimas“.

Projekto „Didžiųjų kunigaikščių keliais“ pagrindinis partneris ir pareiškėjas – Birštono savivaldybės administracija. Projekto partneriai: Alytaus miesto savivaldybės administracija, Alytaus turizmo informacijos centras, Baltarusijos Gardino miesto vykdomasis komitetas ir Baltarusijos respublikinės sporto ir turizmo sąjungos Gardino skyrius. Vadovaujantis Europos kaimynystės priemonės Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programos reikalavimais, partneriai turi užtikrinti savo ne mažiau kaip 10 proc. finansinį įnašą į projekto biudžetą, numatyti pakankamą kiekį apyvartinių lėšų projekto sklandžiam įgyvendinimui, pasirašyti jungtinės veiklos sutartį tarp partnerių, įsipareigojant pasiekti numatytus rezultatus.

Laimėjus projektų konkursą ir pasirašius finansavimo sutartį su Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija, projekto įgyvendinimo metu būtų atliekami apie 1,5 km ilgio Žvėrinčiaus miško dviračių ir pėsčiųjų tako įrengimo darbai, turistinių maršrutų ženklinimas miške, bendri veiksmai ir rinkodara populiarinant bendrą Lietuvos ir Baltarusijos pasienio regiono istorinį-kultūrinį paveldą: organizuojami bendri medžio skulptorių plenerai, tinklaraštininkų ir turizmo paslaugų teikėjų informaciniai turai, dalyvavimas tarptautinėse turizmo parodose Lietuvoje ir Baltarusijoje, keitimasis gerąja praktika istorinio-kultūrinio turizmo paslaugų teikimo srityje. Partneriai iš Alytaus ir Gardino planuoja taip pat tęsti dviračių ir pėsčiųjų takų infrastruktūrą, dalyvauti bendruose renginiuose bei keistis gerąja patirtimi, įgyta vykdant kitus projektus.

Bendras viso projekto biudžetas – apie 1660 tūkst. Eur, o Birštono savivaldybės administracijai tenkanti biudžeto dalis – 450 tūkst. Eur, iš jų 405 tūkst. Eur (90 proc.) sudaro ES lėšos, 45 tūkst. Eur (10 proc.) – savivaldybės bendrojo finansavimo lėšos.

Projektas turi būti įgyvendintas per 24 mėnesius.

 

Naujoji tarybos narė nepatvirtinta nei komitetų nare, nei Kontrolės komiteto pirmininke

Įdomiai vyko Birštono savivaldybės tarybos komitetų sudarymas. Kur buvo siūloma J. Šeržentienė, ten buvo siūlomas ir kitas kandidatas, už jį ir balsuojama. Opozicinė frakcija siūlė naująją narę Jurgitą Šeržentienę į komitetus ir į Kontrolės komiteto pirmininko pareigas. Tačiau, pagal valdančiuosius, naujoji Tarybos narė buvo ten nepageidaujama. Nepatvirtinus J. Šeržentienės Kontrolės komiteto pirmininke, visi trys frakcijos nariai (Darius Šeškevičius, Vytautas Šeškevičius ir Jurgita Šeržentienė) paliko posėdžių salę ir išėjo pasitarti. Jiems sugrįžus ir užėmus savo vietas, vėl buvo grįžta prie to paties sprendimo svarstymo. Opozicijai pasiūlius Vytauto Šeškevičiaus kandidatūrą į Kontrolės komiteto pirmininko postą, sprendimas buvo vienbalsiai priimtas.

Merė replikavo, kad Kontrolės komiteto pirmininko postas nėra paveldimas ir, pasitraukus Audriui Šeržentui, negali pereiti jo žmonai. Kitų socdemų nuomone, naujoji Tarybos narė neturi reikiamo patyrimo vadovauti komitetui. Be to, A. Šeržentas, būdamas pirmininku, elgėsi neatsakingai, nes neturėjo darbo patirties, todėl manoma, kad jos trūktų ir J. Šeržentienei. Vėliau, kai bus įsitikinta jos kompetencija ir pareigingumu, galima pirmininką ir perrinkti.

Paklausta, kas įvyko, kodėl ji nebuvo pageidaujama komitetų sudėtyse, J. Šeržentienė sakė: „Turėdama du magistro laipsnius, 10 metų vadovavimo patirtį, savo iniciatyva (Birštoniečio kortelė) įrodžiau, kad būsiu tokia pati aktyvi Tarybos narė kaip ir Audrius Šeržentas. Esu baudžiama už tai, kad opozicijai atstovaujantys Tarybos nariai nebijo kelti klausimų ir į juos gilintis. Nepatvirtindami manęs ne tik Kontrolės komiteto pirmininke, bet ir visų siūlytų komisijų nare, socdemai parodė, kad yra silpna, sutartinai veikianti, greičiausiai turinti ką slėpti valdančioji dauguma. Keista, kad man nebuvo užduotas nė vienas klausimas savo gebėjimams įrodyti, o iš karto sutartai balsuota prieš. Liūdna, kad savivaldybei nereikia iniciatyvių ir gerinančių Birštono žmonių gyvenimą Tarybos narių. Šiais sprendimais jie mane ne tik nuliūdino, bet ir įkvėpė dar labiau gilintis, būti dar aktyvesnei ir kovoti už tokius pačius birštoniečius kaip ir aš. Beje, sujungę Vytauto Šeškevičiaus politinę patirtį ir mano energiją bei drąsą būsime kaip niekada stiprus ir drąsus Kontrolės komitetas.“

Beje, J. Šeržentienė nebuvo išrinkta ir Birštono savivaldybės Materialiojo turto nuomos komisijos nare.

 

Kiti klausimai

Posėdyje buvo priimtas sprendimas dėl vienos žemės mokesčių lengvatos, peržiūrėtas ir perskirstytas biudžetas, „Tulpės“ sanatorijai ir UAB „Birštono vandentiekis“ leisti imti ilgalaikes paskolas.

Tarybos nariai pritarė, kad savivaldybės įmonėms ir įstaigoms būtų patvirtintos audito įmonės ūkinės veiklos ir metinių finansinių ataskaitų rinkinių bei reguliuojamos veiklos ataskaitų auditui už 2016 metus.

Tarybos nariai vienbalsiai pritarė dėl socialinio darbo su rizikos ir stebimomis šeimomis Birštono savivaldybėje aprašo patvirtinimo, Birštono savivaldybės studijų rėmimo fondo nuostatų keitimo ir vienkartinių stipendijų skyrimo.

dscf7161

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close