Telšių regione aptiktos radioaktyviosios atliekos nekelia pavojaus gyventojų sveikatai ir aplinkai

Lapkričio 24 d. Telšių regiono atliekų tvarkymo centro specialistai informavo Radiacinės saugos centro Klaipėdos radiacinės saugos priežiūros ir kontrolės skyrių, kad UAB „Fortum Klaipėda“ suveikė stacionarūs jonizuojančiosios spinduliuotės lygio matavimo vartai, skirti per juos judančių objektų radiacinei kontrolei atlikti, kai iš Telšių regiono buvo atvežtos deginti mišrios komunalinės atliekos.

UAB „Fortum Klaipėda“ atsisakė priimti atvežtas atliekas ir grąžino Telšių regiono atliekų tvarkymo centrui, kuris jas paliko saugomoje teritorijoje Plungės rajono Jėrubaičių kaime, ir apie tai informavo Radiacinės saugos centrą.
Nustatyta, kad šių atliekų jonizuojančiosios spinduliuotės lygis nekelia grėsmės gyventojų sveikatai ir aplinkai. Nepaisant to, Radiacinės saugos centras, siekdamas ištirti ir nustatyti stacionariųjų jonizuojančiosios spinduliuotės matavimo vartų suveikimo priežastį, lapkričio 29 d. Telšių regiono atliekų tvarkymo centro Plungės rajono aikštelės teritorijoje atliko detalius tyrimus. Šių tyrimų metu tarp atliekų buvo rasta medicininių tvarsčių, prie kurių paviršiaus nustatyta gama dozės galia siekė 5 µSv/h (1 m atstumu – 300 nSv/h).

Atlikus detalius tyrimus nustatyta, kad minėti tvarsčiai buvo užteršti radioaktyviojo jodo I-131 radionuklidais. Rasti tvarsčiai saugiai transportuoti į Radiacinės saugos centrą detaliai ištirti. Jie bus saugomi kol tvarsčiuose suskils identifikuoto radioaktyviojo jodo I-131 likučiai. Atkreipiame dėmesį, kad nustatyta gama dozės galia pavojaus gyventojų sveikatai ir aplinkos taršai nesukėlė.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close