Sunkus varžybų maratonas su saldžiu pergalės skoniu

Šie metai ir ypač rudens sezonas Jiezno sunkiosios atletikos klubo „Uola“ sportininkams Evelinai Sadauskaitei ir Jonui Umbrasui buvo gana sėkmingi. Nepaisant to, kad Evelina turi derinti darbą, sportą ir planuoja tęsti mokslus, o Jonui – paskutiniai metai gimnazijoje, abu skųstis laimėjimais kultūrizmo ir fitneso (kūno rengybos) varžybose bei čempionatuose negalėtų.

Evelinos Sadauskaitės ir Jono Umbraso pergalių maratonas prasidėjo spalio 29 d. tarptautinėmis kultūrizmo ir fitneso varžybomis „Lietuvos taurė“ Vilniuje. Tradiciniame kultūrizmo sporto renginyje, kurį organizuoja Lietuvos kultūrizmo federacija NAC, dalyvavo sportininkai iš Rusijos, Latvijos, Estijos, Lenkijos. Jieznietei E. Sadauskaitei šiais metais pasisekė geriau ir moterų „Miss Figure“ kategorijoje ji užėmė antrą vietą. J. Umbrasas pakartojo pernykštį rezultatą ir jaunimo kategorijoje iki 19 m. iškovojo pirmą vietą, o vyrų kategorijoje iki 23 m. liko antras.

Lapkričio 5 d. Garliavoje vykęs tarptautinis Baltijos čempionatas sulaukė sportininkų ne tik iš kaimyninių šalių – Lenkijos, Estijos, Rusijos, bet ir iš tolimesnių – Ispanijos, Norvegijos bei kitų. Iš šio čempionato Prienų rajono atstovai sugrįžo su to paties laipsnio apdovanojimais: Evelina moterų bikini kategorijoje buvo antra, o Jonas kategorijoje iki 19 m. – pirmas bei kategorijoje iki 23 m. – antras.

Po savaitės pertraukos sportininkų laukė išvyka į Latviją, kur lapkričio 13 d. Salaspilyje vyko atviras Latvijos kultūrizmo čempionatas. Tiesa, J. Umbrasas šiose varžybose negalėjo dalyvauti dėl patirtos traumos, o E. Sadauskaitė išbandė jėgas dar vienoje kategorijoje – „Miss Shape“. Dvidešimt dvejų metų jiezniškė varžėsi su gerokai vyresnėmis ir labiau patyrusiomis sportininkėmis, pasaulio ir Europos čempionėmis, bet tai tvirto sportinio charakterio (kurį paveldėjo iš tėčio ir trenerio Vytauto Sadausko) merginos neišmušė iš pusiausvyros, priešingai, žinojimas, kiek atiduota jėgų ruošiantis sezono varžyboms, artimųjų palaikymas stiprino pasitikėjimą ir tikėjimą pergale. Antra iškovota vieta šiame tarptautiniame čempionate – svarus laimėjimas.

Kiekvienas antroje vietoje likęs sportininkas, kad ir kokiose varžybose dalyvautų, visada jaučia nedidelį kartėlį, analizuoja, kas buvo ne taip, kodėl pritrūko jėgų ar sėkmės užlipti ant aukščiausios laimėjimų pakylos. Bet kultūrizmo sporte, kaip ir sportiniuose šokiuose ant parketo ar ant ledo, dažnai prie pergalės tašką ar pusę prideda, deja, sportininkų buvusių pergalių ir titulų kraitis. Kitaip tariant, mažiau žinomas sportininkas, nors ir akivaizdžiai stipresnis, geresnis, rečiau turi galimybių aplenkti tituluotuosius. Tokia yra titaniško darbo, milžiniškos valios reikalaujančio sporto kasdienybė. Pradėti skinti pergales prireikia ne vienų metų alinančių treniruočių.

E. Sadauskaitė rimtai treniruotis ir užsiimti kūno rengyba pradėjo prieš gerus trejetą metų. Tiesa, tiek neprireikė, kad varžybų teisėjai atkreiptų dėmesį į ne tik pasiruošimu, bet ir ūgiu iš kitų išsiskiriančią dailią sportininkę. Jau po metų aukšta, gražų, atletišką, ištreniruotą kūną demonstruojanti mergina pradėjo laimėti prizines vietas kūno fitneso varžybose. Nors neretai, kaip minėta, užlipti ant aukščiausios pakylos pradžioje „trukdo“ varžovių titulai, kartais ši nerašyta taisyklė tampa išimtimi.

Saldų pergalės skonį E. Sadauskaitė pajuto šiemet – lapkričio 11 d. Norvegijoje, Larviko mieste, vykusiame prestižiniame UPBF Pasaulio čempionate „Fitness Beauties“ kategorijoje ji tapo absoliučia nugalėtoja.

Evelinos treneris, kultūrizmo sporto profesionalas, Lietuvos veteranų kultūrizmo čempionas, Mr. Universe Masters I kategorijos nugalėtojas V. Sadauskas dažniausiai džiaugiasi savo ir savo auklėtinių laimėjimais santūriai, bet pasididžiavimo jausmo neįmanoma nuslėpti. Juolab kad didžiuotis yra kuo. Šiemet jo auklėtiniai pasiekė geriausią fizinio pasirengimo lygį ir rudens sezono varžybų maratoną užbaigė aukščiausiais laimėjimais.

Evelina išbandė jėgas varžybose visose kategorijosemoterų figūros, bikinio, kūno fitneso ir shape fitneso. „Miss figure“ – kategorija, kurioje vertinama didesnė raumeninė masė. „Miss Shape“ kategorijoje vertinami du sportininkių pasirodymai: programa su suknelėmis ir bikini dalis. „Bikini fitness“ dalyje daugiausia dėmesio skiriama raumenų masės, jų ryškumo ir proporcijų demonstravimui. Pečių reljefas, liemuo, kojos ir blauzdos – viskas turi būti vienodai ištreniruota. 

Paklaustas, kokia kategorija auklėtinei arčiausiai širdies ir pajėgumų, treneris V. Sadauskas patikino, kad šiemet Evelinos tikslas buvo išbandyti jėgas visose kategorijose – dabar ji žino, kaip save paruošti tokioms varžybos, o apsistoti, jo nuomone, norėtų ties „Shape fitness“ ir „Figure fitness“ kategorijomis.

Du talentingus ir perspektyvius sportininkus ugdantis treneris, Jiezno sunkiosios atletikos klubo „Uola“ įkūrėjas ir prezidentas V. Sadauskas taip pat sulaukė atpildo ir spalio 29 d. „Lietuvos taurės“ varžybose tarp geriausių trenerių užėmė antrą vietą, o lapkričio 5 d. tarptautiniame Baltijos čempionato turnyre – trečią.

Sunkus, atkaklus darbas įvertinamas trofėjais, pripažinimu, titulais, reitingais, garbe kraštui ir šaliai. Bet niekas nežino, kiek tai sportininkams ar klubui kainuoja finansine išraiška – pasiruošimui, priemonėms, startams ir pan. Už fasadinės gražiosios, ypač nuotraukose, pusės stovi rėmėjų komanda. Vienų ji didesnė, kitų mažesnė. Nuo to didžiausia dalimi priklauso, ar pajėgus sportininkas galės iki galo panaudoti savo potencialą ir išnaudoti galimybes, kurių kiti sportininkai neturi ir gal ilgai neturės. (Dar nepasimiršo 2013-ieji, kai V. Sadauskas dėl finansinių sunkumų nepasinaudojo LKF suteiktu kelialapiu į Pasaulio čempionatą Graikijoje, kur susirenka patys stipriausi sportininkai.) Jiezno kultūrizmo klubas „Uola“ turi keletą nuolatinių finansinių rėmėjų, kurių pagalba ir juntama, ir labai vertinama. Žinoma, didžiausias finansinis indėlis yra žmonos Aušros Sadauskienės individualios įmonės, bet ir LR Seimo narys Andrius Palionis, jo padėjėjas, Tarybos narys Arūnas Vaidogas neatsisako, kai reikia, padėti. Šiais metais lėšomis parėmė Prienų rajono savivaldybė. Padėti materialiai neatsisako ir verslininkai – UAB „Renvila“ (gen. direktorius Renatas Aleknavičius), UAB „Dalvytra“, UAB „Jenolex“, kuriems klubo vadovas širdingai dėkingas.

Reikia tikėtis, kad su rėmėjų pagalba apie jiezniškių laimėjimus dar išgirsime ne kartą. Juolab kad puikią sportinę formą palaikantis sporto veteranas yra pats pasiilgęs varžybų adrenalino ir jau rudenį netvėrė savame kūne. Vytautas sakė linkstantis į komercinius turnyrus, į kuriuos susirenka tituluoti profesionalai, ir jau pradėjęs jiems ruoštis. Pavasarį beveik visos varžybos vyks užsienyje, o vienos iš artimiausių – Pasaulio kultūrizmo čempionatas.

Tuo tarpu trenerio auklėtinių ateities lūkesčiai nėra tokie ambicingi, bet tik dėl to, kad juos pakoregavo aplinkybės. Jiezno gimnazijos paskutinėje klasėje besimokantis J. Umbrasas pavasario sezono varžyboms nesiruoš, nors gal ir norėtų. Treneris įsitikinęs, kad mokslai šiuo metu yra svarbiausias prioritetas, kad sportas neturi kliudyti ruoštis egzaminams. V. Sadausko dukra Evelina kol kas atgauna jėgas po varžybų ir būsimų pasirodymų neplanuoja. Lietuvos sporto universitetą baigusi ir jau antri metai Alytuje trenere dirbanti E. Sadauskaitė ir pati ruošia būsimas fitneso žvaigždes bei skatina jas dalyvauti varžybose. Jos auklėtinės jau kolekcionuoja pirmuosius laimėjimus.

 15000779_1239388259436943_7913008952325272913_o

250fcfca7cdde957d1776133bd883571

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close