Revuoniškių išvyka į Koperniko mokslo centrą

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ankstų lapkričio 10-osios rytą keturiasdešimt du „Revuonos“ pagrindinės mokyklos mokiniai: šeštokai, aštuntokai, devintokai, dešimtokai ir keturios jų mokytojos išvyko į Varšuvą, į ten įsikūrusį didžiausią Koperniko mokslo centrą.

 

„Geriau vieną kartą pamatyti, nei šimtą kartų išgirsti“, – ši liaudies išmintis tinka žinių trokštantiems, smalsiems vaikams. Esame daug girdėję apie mokslo populiarinimo centrus, kuriuose galima susipažinti su intriguojančiu mokslo pasauliu, todėl ir susiruošėme patyrinėti tokiuose mokslo centruose esančią neįprastą aplinką.

Iš pradžių apsilankėme Varšuvoje. Varšuva turi nepaprastai gražų, savitą senamiestį, kuriame yra skirtingų epochų pastatų. Ekskursijos metu apžiūrėjome Turgaus aikštę, supamą turtingų miestelėnų ir pirklių namų; Karalių pilį, gotikinę Šv. Jono katedrą. Keliavome Karališkuoju keliu (Trakt Krolewski), grožėjomės buvusių turtuolių namais bei rūmais. Šio kelio puošmena – Šv. Onos bažnyčia. Gal prabanga spinduliuojantis rokoko stiliaus bažnyčios interjeras, o gal ir tikėjimas, kad šioje bažnyčioje susituokusiųjų laukia laimingas gyvenimas, traukia jaunuosius čia prisiekti amžiną meilę. Greta Šv. Onos bažnyčios išlikę kadaise buvusio Bernardinų vienuolyno griuvėsiai.

Mūsų kelionės tikslas buvo vienas moderniausių Europoje technologijų muziejus – Koperniko mokslo centras. Čia nėra jokių gidų ar popierinių lankstinukų. Prie kiekvieno eksponato pateikta instrukcija. Pažinti jį privalėjome patys, liesdami, klausydamiesi, ragaudami, matydami… Bilietas – magnetinė kortelė, kuri muziejuje tampa mūsų atminties kortele. Prie eksperimentų esantys skaitytuvai įrašo kiekvieno bandymo duomenis, nuotraukas, kitą informaciją, o vėliau išsiunčia į mūsų elektroninį paštą. Grįžęs gali gauti savo atvaizdą po paties padarytos virtualios plastinės operacijos. Gali sužinoti, kokia tavo reakcija, rankų jėga. Tamsioji ekspozicija pristato šviesos ypatybes ir leidžia patirti įvairias optines iliuzijas. Civilizacijos ištakų ekspozicijoje galėjome pastatyti tiltą pagal Leonardo da Vinčio projektą, tapti archeologais, kasinėjimams naudojančiais robotus, arba daugiau sužinoti apie energijos šaltinius. Muziejuje svajonės tampa realybe. Jei nemokate groti – grosite, galėsite dalyvauti virtualiame orkestre… Verta buvo atsidurti kambaryje, kuris yra žemės drebėjimo zonoje, tapti skęstančio laivo kapitonu arba pakilti virš žemės ant skraidančio kilimo..

Palikę Varšuvą, klegantys, labai linksmi ir laimingi, nes viena diena mums dovanojo gausybę įspūdžių, grįžome namo.

 

                  „Revuonos“ pagr. m-klos mokytoja Zita Ferevičienė                                

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close