Lapkričio 24 d. Prienų rajono savivaldybės tarybos posėdis sužlugo vos prasidėjęs (papildyta Mero komentaru)

Lapkričio 24 d. Prienų rajono savivaldybės tarybos posėdyje dalyvavo 21 iš 24 Tarybos narių. Vietoje savo noru iš Tarybos pasitraukusio 25-to Tarybos nario ir frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovo Kastyčio Tarasevičiaus turėjo būti prisaikdintas naujas Tarybos narys Vaidas Kupstas, bet procedūra neįvyko.

Posėdžio pradžioje žodžio paprašė opozicijos atstovas Arūnas Vaidogas. Jis pabrėžė patyręs šoką dėl savivaldybės darbuotojų elgesio posėdžio išvakarėse, kai renkant specialistų (Savivaldybės juristo ir kalbininko) parašus po opozicijos parengtu sprendimo projektu, kuriuo 11 Tarybos narių savo parašais patvirtino pareikštą nepasitikėjimą administracijos direktoriaus pavaduotojai Rimai Zablackienei, reikalaudami jos atleidimo iš pareigų, buvo vilkinamas laikas iki galutinės sprendimo projekto pateikimo minutės (būtinas pridavimo terminas – 24 val. iki Tarybos posėdžio, – aut. past.), trukdoma su šiais specialistais susitikti ir gauti reikalingus parašus. Pasak A. Vaidogo, specialistai galimai buvo laikomi uždaryti, o galiausiai, išgavus tik Teisės ir personalo skyriaus vedėjos pavaduotojos parašą, 9 val. 59 min. Tarybos sekretorė ant sprendimo projekto parašiusi, kad sprendimo projekto priimti negalinti be visų reikalingų specialistų suderinimų. Po šio pareiškimo opozicija atsistojo ir paliko posėdžių salę.

Salėje likus tik pozicijai, kuriai atstovavo 12 Tarybos narių, neliko kvorumo ir posėdis negalėjo būti tęsiamas. Iš posėdžio pasitraukusi opozicija surengė trumpą spaudos konferenciją, kurios metu paaiškino susidariusios konfliktinės situacijos priežastis. Pagrindinė priežastis, kodėl buvo pareikštas nepasitikėjimas administracijos direktoriaus pavaduotojai R. Zablackienei, pasak opozicijos lyderės Loretos Jakinevičienės, yra ta, kad pavaduotoja kuravo administracijoje tas sritis, kurių skyrių vedėjai dėl vienokių ar kitokių priežasčių ir galimai be pagrindo buvo atleisti iš darbo.

Savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas apgailestavo dėl tokios opozicijos veiklos ir elgesio. Pasak jo, galima savo prieštaravimus išsakyti posėdyje, o ne trenkiant durimis, juolab kad posėdyje buvo ruošiamasi patvirtinti labai svarbius gyventojams klausimus. Vienas iš jų – lapkričio 10 d. VKEKK patvirtinta nauja sumažinta šilumos kaina, kurios, pabrėžė meras, nuo gruodžio 1 d. dabar nebus galimybės taikyti dėl to, kad ji nepatvirtinta Taryboje ir nepaskelbta viešai. Dėl šio klausimo turės būti rengiamas skubus posėdis. Liko nepatvirtinta dar keletas svarbių klausimų – dėl žemės mokesčio perskaičiavimo ir permokų gyventojams grąžinimo, biudžeto pakeitimų ir kt.

Administracijos direktorius Egidijus Visockas paaiškino, kad kalbos tvarkytoja minėtuoju A. Vaidogo laiku buvo išvykusi atlikti kitų pareigų, o jos išvykimo laikas ir tikslas yra užfiksuotas. Paaiškindamas, kad opozicijos atstovas A. Vaidogas Savivaldybės specialistų parašus dėl interpeliacijos rinkti pradėjo tik be septyniolikos minučių dešimtą valandą, nors Savivaldybė dirba nuo aštuntos valandos, administracijos direktorius įtarė, jog tokia „dūmų uždanga sukelta galimai visai dėl kitokių priežasčių“.

____________

Mieli Prienų krašto gyventojai!

Lapkričio 24 d. vyko Prienų r. savivaldybės tarybos posėdis, kuriame turėjo būti patvirtinta visus metus laukta ženkliai mažesnė šilumos kaina – palyginus su 2015 rugsėjo mėnesio kaina ji būtų buvusi apie 39 proc. mažesnė.

Tačiau tarybos nariai G. Bartulis, M. Butkevičius, A. Deltuvienė, L. Jakinevičienė, M. Kleizienė, J. Krikštolaitis, C. Pacevičius. A. Vaidogas, J. Vilionis dėl politinių ambicijų sužlugdė posėdį iš jo išeidami. Kadangi labai svarbiame posėdyje, apie kurio datą buvo žinoma jau spalio pabaigoje, nedalyvavo ir tarybos narės A. Bajorienė, S. Garmuvienė, L. Šeškuvienė, tai posėdyje likę 12 tarybos narių jau nebegalėjo svarstyti parengtų klausimų, nes pritrūko kvorumo.

Pagal AB „Prienų šilumos tinklai“ paskaičiavimus, šilumos kainos nepatvirtinimas vidutiniškai vienam(50 m2) butui gruodžio mėnesį kainuos 8,40 Eur brangiau( vieno kvadratinio metro šildymo kaina bus 16,8 eur.ct aukštesnė). Šiluma brangs ir mūsų išlaikomoms savivaldybės įstaigoms.

Man belieka tik apgailestauti, kad tarybos nariai, davę priesaiką „sąžiningai atlikti visas savivaldybės tarybos nario pareigas ir susilaikyti nuo veiksmų, pažeidžiančių gyventojų teises ir viešuosius interesus “, taip lengvai jos atsižadėjo. Gaila, kad politiniai postai iš posėdžio išėjusiems nariams svarbesni už Jūsų interesus.

Pagarbiai Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas

 ________________

 dsc_0166

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close