Jubiliejiniai Skriaudžių ansamblio „Kanklės“ akordai skambėjo Prahoje

Besibaigiantys 2016 metai ansambliui „Kanklės“ buvo kupini įspūdžių.

Kolektyvas dalyvavo net dviejuose tarptautiniuose folkloro festivaliuose „Tek saulužė ant maračių“ Nidoje ir „Ant vandens“ Jurbarke, o rugsėjo 3 d. Skriaudžių buities muziejuje nuskambėjo Skriaudžių ansamblio „Kanklės“ 110 metų jubiliejui skirtas folkloro festivalis „Mano kanklės paauksuotos“, kurio įspūdžiais visas kolektyvas gyvena iki šiol.

Paskutinis šių metų akcentas – labai ilgai laukta kelionė į tarptautinį folkloro festivalį Čekijos sostinėje Prahoje. Kartu su ansambliu „Kanklės“ vyko ir jaunoji mūsų pamaina – vaikų ir jaunimo folkloro ansamblio „Kankliukai“ (vad. Dalia Venckienė) vyresniųjų vaikų grupė ir lamzdelio virtuozė Daiva Akelaitienė, kuriems esame dėkingi už pagalbą ir šaunią kompaniją.

Festivalyje „XXl International Folklore Festival in Prague 2016“ savo pasirodymais džiugino 37 ansambliai iš 14 šalių: Lietuvos, Bosnijos ir Hercogovinos, Kroatijos, Bulgarijos, Serbijos, Slovėnijos, Graikijos, Rusijos, Rumunijos, Baltarusijos, Vokietijos, Makedonijos, Indijos bei Italijos. Ansambliui „Kanklės“ buvo suteikta garbė pradėti festivalį ir pasirodyti pirmiems.

Buvo labai smagu aplankyti ir pažinti auksinę Čekiją, kuri vis dar džiaugiasi margaspalviu rudeniu. Likome sužavėti nuostabiais Čekijos miestais Praha ir Karlovi Varais (Karlovy Vary) bei šios šalies gamta, architektūra ir tradiciniu čekų maistu.

Už finansinę paramą esame dėkingi kelionės rėmėjams: Prienų rajono savivaldybei, Lietuvos Respublikos Seimo nariams Vytautui Kamblevičiui ir Andriui Palioniui, Viktorijai ir Taurui Isiūnams bei Aidutei Jurešienei. Už saugią ir sėkmingą kelionę bei džentelmenišką pagalbą dėkojame UAB „Angelma“ vairuotojams Dariui ir Kaziukui.

 

Elena Sakavičiūtė-Pečiulaitienė

20161105_134807-1

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close