VMI el. paslaugos padeda ir mokestinių prievolių nepamiršti, ir apie pažeidimus pranešti

Siekdami garantuoti greitą ir kokybišką aptarnavimą, primename, kad Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) teikia įvairias elektronines paslaugas, kurių pagalba tiek gyventojai, tiek verslo atstovai gali lengviau ir greičiau įvykdyti mokestines prievoles, operatyviai pranešti apie pastebėtus pažeidimus ar mokesčių slėpimo atvejus.

Populiariausia VMI teikiama elektroninė paslauga yra prašymai grąžinti ar įskaityti mokesčio permoką – 98 procentus šių prašymų mokėtojai pateikia elektroniniu būdu. Verslo liudijimų įsigijimas, pratęsimas ar nutraukimas taip pat yra viena iš plačiau naudojamų elektroninių paslaugų, teikiamų mokesčių mokėtojų asmeninėje paskyroje Mano VMI, neišeinant iš namų. Prienuose ir Birštone šiais metais įregistruota daugiau nei 3 tūkst. verslo liudijimų, iš jų 40 proc.- elektroniniu būdu.

Tapti Mano VMI vartotoju yra naudinga kiekvienam mokesčių mokėtojui, nepriklausomai nuo to, ar jis vykdo veiklą ar ne. Prisijungęs prie šios sistemos kiekvienas gyventojas gali matyti savo asmeninę mokesčių mokėtojo informaciją – joje gaunami priminimai laiku pateikti deklaracijas, informuojama apie gazolių, skirtų naudoti žemės ūkyje, likučius, nesumokėtus mokesčius, priskaičiuotus delspinigius, susidariusias VMI administruojamų mokesčių permokas ir kita aktuali informacija.

Spalio 1-ąją startavo naujos paslaugos, – šalies verslas pradėjo teikti duomenis į VMI Išmaniosios mokesčių administravimo sistemos (i.MAS) elektroninių PVM sąskaitų faktūrų (i.SAF) ir elektroninių važtaraščių (i.VAZ) posistemius.

Dar viena aktuali el. paslauga, kuria VMI ragina aktyviai naudotis – galimybė pranešti apie pastebėtus mokestinius pažeidimus. Tą padaryti galima VMI interneto puslapyje užpildant pasitikėjimo anketą (http://www.vmi.lt/cms/stop-seseliui), naudojantis programėle išmaniesiems telefonams – „e.VMI“ ar paskambinus trumpuoju tel.1882.

Pasitikėjimo linija 1882 ir kitais būdais gaunamų pranešimų apie galimai daromus pažeidimus, skaičius auga – per 2015 metus Kauno apskrityje sąmoningi piliečiai pateikė maždaug 1500 pranešimų apie galimai daromus pažeidimus.

VMI primena, kad paskambinę Mokesčių informacijos centro telefonu 1882 gyventojai ne tik gali pranešti apie mokestinius pažeidimus, tačiau ir sužinoti visą aktualią informaciją mokesčių klausimais.

 vmi

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close