Išmani skaičiuoklė elektros ir dujų įvedimo mokesčius apskaičiuos pagal buvimo vietą

Elektros ir dujų skirstymo bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) atnaujino prijungimo prie elektros ir dujų skirstymo tinklų kainų skaičiuokles. Nuo šiol preliminarų prijungimo prie tinklų mokestį galima sužinoti būnant bet kur – tam tereikia kompiuterio ar mobilaus įrenginio su interneto ryšiu. Sistema automatiškai nustatys koordinates ir, pagal buvimo vietą ir artimiausią ESO tinklų objektą, paskaičiuos preliminarią prijungimo įmoką.

 

Sužinoti preliminarų prijungimo prie ESO tinklų mokestį galima ir nurodžius adresą arba pažymėjus vietą žemėlapyje. Skaičiuoklėje naudojamas tikslus Registrų centro www.regia.lt žemėlapis, kuriame pažymėtos sklypų ribos ir ESO elektros ir dujų tinklai, taip pat yra galimybė įvesti konkretų adresą.

 

„Padidinome išmaniųjų skaičiuoklių funkcionalumą. Tiek elektros, tiek dujų skaičiuoklės pritaikytos mobiliesiems įrenginiams, tad šios skaičiuoklės pravers, jei, pavyzdžiui, būdami statomo namo ar kito objekto sklype, norėsite sužinoti, kiek reikės investuoti į prijungimo prie elektros ar dujų skirstymo tinklo darbus. Anksčiau apie pusę paraiškų įvesti elektrą buvo teikiamos vien tam, kad klientas sužinotų prijungimo prie elektros tinklų sąlygas ir kainą. Tačiau dabar sužinoti preliminarią prijungimo prie ESO tinklų kainą galima gerokai paprasčiau, vos kelių mygtukų paspaudimu. Tikimės, kad šios skaičiuoklės leis sutaupyti brangaus laiko ir palengvins darbų planavimą įsivedant elektrą ar dujas“, – sako ESO Paslaugų tarnybos direktorė Dalia Andrulionienė.

 

Dujų ir elektros įvedimo mokestis priklauso nuo to, koks yra atstumas nuo sklypo iki artimiausio ESO tinklų objekto. Norint paskaičiuoti, pavyzdžiui, preliminarų dujų įvedimo mokestį, būtina nurodyti, kam planuojama naudoti dujas: patalpų šildymui, šildymui ir viryklei ar tik viryklei. Tuo tarpu elektros įvedimo mokestis priklauso ir nuo esamo tinklų tipo, norimos leistinosios naudoti galios. Verslo klientai skaičiuoklėje gali pasirinkti pageidaujamas elektros tiekimo patikimumo kategorijas.

 

Preliminarūs elektros ir dujų įvedimo mokesčiai skaičiuojami pagal Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (VKEKK) patvirtintus elektros ir dujų prijungimo įkainius. ESO skaičiuoklėje pateikiama prijungimo įmoka yra preliminari ir atstumą skaičiuoja pagal trumpiausią geometrinį atstumą. Tiksli prijungimo įmoka paskaičiuojama, kai išduodamos prijungimo prie ESO tinklų sąlygos.

 

Dujų įvedimo mokesčio skaičiuoklė pasiekiama www.eso.lt/dujuskaiciuokle, elektros – www.eso.lt/elektrosskaiciuokle. Daugiau informacijos – ESO trumpuoju numeriu 1802.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close