home Bendruomenė Prie Seimo rūmų savo teises gynė ir Dvylikių kaimo bendruomenė

Prie Seimo rūmų savo teises gynė ir Dvylikių kaimo bendruomenė

Vasario 6 d. Vilniuje, prie Seimo rūmų, nuo ryto vyko Tauragės rajono gyventojų organizuojamas sankcionuotas mitingas „Ne“ skalūninių dujų žvalgymui ir gavybai!“ Mitingas buvo rengiamas Aplinkos apsaugos komiteto posėdžio, svarstančio skalūninių dujų gavybos klausimus, metu. Mitinge su savo problema – galingų vėjo jėgainių statybos planais Pagirmuonio kaime, Pakuonio seniūnijoje,  dalyvavo ir grupė aktyviausių Dvylikių kaimo bendruomenės narių. Pagal įstatymą numatytu atstumu nuo Seimo rūmų su plakatais susirinko per  šimtą piketuotojų. Jų palaikyti atėjo Seimo nariai: Aurelija Stancikienė, Linas Balsys, Algimantas Salamakinas. Tarp susirinkusiųjų buvo galima pamatyti įvairių organizacijų atstovų ir visuomenei žinomų žmonių. Nors daugiausia dėmesio sulaukė kovotojai prieš skalūnų dujų žvalgybą ir gavybą šalyje, tačiau mūsų rajono atstovų šauksmas taip pat neliko nepastebėtas. Problema Pagirmuonio kaime domėjosi šalies žiniasklaidos atstovai, Seimo narys Algimantas Matulevičius. „Esame ryžtingai nusiteikę ne tik sustabdyti planus statyti dvi komercines jėgaines tiesiog gyventojų sodybų pašonėje, bet ir pasiekti, kad mūsų šalies įstatymai pagaliau tarnautų žmogui, o ne keletui biznierių, ketinančių gerai pasipelnyti mūsų sąskaita“, – užtikrintai kalbėjo Dvylikių kaimo bendruomenės pirmininkė Levutė Kuzmickienė. Moteris džiaugėsi pradėtu dialogu su savivaldybės valdžia, Pakuonio seniūnijos seniūno Audriaus Narvydo palaikymu, tačiau nerimavo dėl jiems palankių sprendimų sėkmės. „Turime karčios patirties su politikų pažadais, todėl su nerimu laukiame Savivaldybės tarybos narių apsisprendimo: nugalės duota priesaika „susilaikyti nuo veiksmų, pažeidžiančių gyventojų teises ir viešuosius interesus“ ar uolus nuolankumas dideliam verslui“, – neslėpė abejonių susirinkusieji ir teigė nesutiksiantys su jokiomis valdžios siūlomomis sąlygomis ar išlygomis. Dvylikių kaimo bendruomenė įteikė prašymus LR Seimo Energetikos komisijos pirmininkui Kęstučiui Daukšiui, Aplinkos apsaugos bei Kaimo reikalų komitetams prašydami konkrečiais jų siūlymais papildyti teisės aktus, reglamentuojančius specialiųjų bei detaliųjų planų rengimą bei vėjo jėgainių statybą.

 

Dvylikių kaimo bendruomenės informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close