Užgavėnės – žiemos šventė, kurios paskirtis – išvyti žiemą ir prisišaukti pavasarį. Nuo seno šią šventę švenčia linksmai ir triukšmingai. Svarbiausia persirengti neįprastais drabužiais, veidą paslėpti po kauke ir būti už kitus juokingesniam.

Kunigiškių pagrindinio ugdymo skyriuje ši diena buvo netradicinė. Vos tik įėjus į mokyklą, padvelkė blynų kvapas, akį traukė dailės mokytojos Jelenos Milaš su mokiniais surengta kaukių paroda. Visą dieną mokiniams vyko netradicinės integruotos pamokos. 6 ir 7 klasių mokiniai ruošė pranešimus apie Užgavėnių šventės tradicijas. Jiems padėjo istorijos mokytoja D. Staniulytė ir informacinių technologijų mokytojas Ž. Tautvydas. 8 klasės mokiniai kartu su muzikos mokytoja V. Gustaitiene ir lietuvių kalbos mokytoja R. Klimavičiūte kūrė Užgavėnių vaidinimą. 10 klasės mokiniai pasiskirstė į tris komandas, pasirinko po Užgavėnių patiekalą, skaičiavo jo kalorijas ir savikainą (technologijų mokytoja J. Milaš ir matematikos mokytoja L. Andriuškevičienė).

Pristatyti dienos projektą „Oi, tas blynų skanumėlis“ visi susirinkome į skaityklą, kur mokiniai pristatė savo pranešimus. Vėliau aštuntokai pakvietė į lauką, kur šokome, dainavome, dalyvavome virvės traukimo varžybose, stebėjome Lašininio (Andriaus Deimantavičiaus) ir Kanapinio (Valdo Petraškos) kivirčą ir dvikovą. Šventę vainikavo Morės sudeginimas. Kol Morė degė, visi garsiai vijome žiemą: „Žiema, žiema, bėk iš kiemo!“

 

Daiva Alaveckienė,

pradinių klasių mokytoja

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close