home Bendruomenė Užgavėnės Siponių dvare

Užgavėnės Siponių dvare

Užgavėnių šurmulys šeštadienį sukvietė Siponių dvaro sodybon šio krašto kaimų ir bendruomenių narius. Trejus metus veikianti kaimo bendruomenė šiemet pirmą šventę organizavo šioje dvarvietėje. Ir pėsti, ir važiuoti, pasipuošę Užgavėnių kaukėmis žmonės skubėjo ten, kur sklido kepamų blynų kvapas ir grojo muzika.   Užgavėnių šventę dvare organizavo Siponių kaimo bendruomenė ir Seimo nario Andriaus Palionio šeima, kurie ir paskyrė šiuos pastatus kaimo žmonių kultūrinei veiklai. Beveik visose bendruomenėse ir miesteliuose siaučia ši linksma šventė, kurios dalyvių keliamas triukšmas stengiasi kuo greičiau išvyti šaltą žiemą ir kviečia džiaugtis artėjančiu pavasariu. Smagiai sukosi bendrame būryje  persirengėliai: velniai ir raganos kibino vieni kitus, pavargėliai ir ubagai prašė išmaldos, daktarė tikrino visų sveikatą ir ieškojo pulso, netgi giltinė šmėžavo su dalgiu. Tradicinis Užgavėnių personažas Morė išdidžiai stebėjo visas žiemiškas linksmybes, kol tarpusavyje susikovė Kanapinis ir Lašininis, o virvės traukimo varžybose stipresni pasirodė Kanapinio kolegos. Virvę traukė ir vyrai, ir moterų komanda. Pergalė buvo vienareikšmiška – nugalėjo liesieji. Suaugusiesiems, o vėliau ir vaikams buvo suorganizuotos bėgimo maišuose varžybos, vyrai ir moterys rungtyniavo, kas greičiau iš stiklinaitės šaukšteliu sugirdys vandenį. Bevalgant skanius bulvinius blynus, kuriuos kepė ir pats Seimo narys, ir tuos, kuriuos atsinešė bendruomenės moterys, laikas bėgo greitai. Šiek tiek sušalusieji, mėgavosi karšta medžiotojų sriuba, smagiai sukosi rateliuose ir klausėsi savaime susibūrusio „Varlių kvarkteto“ ansamblio koncerto. Taip smagiai bešėliojant, bešokant ir bedainuojant netruko ateiti lemiamas momentas, kada išdidžioji Morė, kaip sakoma, „išėjo dūmais“, o visi šaukė: „Žiema, žiema, lauk iš kiemo!“ ir džiaugėsi Užgavėnių švente bei netrukus ateisiančiu pavasariu. Užgavėnių renginį vedė Siponių kaimo bendruomenės pirmininkė Vijolė Skorodumovienė, o blynus kepė visa komanda savanorių, vadovaujama Valės Petkevičienės. Ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems smagu buvo važinėti bričkute, pakinkyta arkliuku, o taip pat smagiai pralėkti su sniego rogėmis. Gražus bendruomenės renginys į šią tradicinę šventę sukvietė visus, ir visiems buvo įdomu ir smagu. Jaunimas šoko ir dūko kaip išmanė, o vyresnieji stebėjo ir džiaugėsi atgimstančiomis tradicijomis, patys pritardami dainomis.

Stasė Asipavičienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close