Prienų-Birštono apygardos rinkėjai daugiausiai simpatizuoja Andriui Palioniui ir socialdemokratams

Sekmadienio vakarą 20 val. užsidarius rinkimų apylinkėms paaiškėjo, kas iš daugiau kaip 1400 kandidatų į 2016–2020 metų kadencijos Lietuvos Respublikos Seimą daugiausiai skyrė dėmesio savo gerbėjams ir rinkėjams.

 

Paaiškėjo, kas įrodė dirbęs ir galintis dirbti savo valstybei, žmonėms, giminėms, na ir, žinoma, pats sau.

 

Nors rinkėjų aktyvumas išankstiniame balsavime Prienų–Birštono apygardoje, palyginti su praėjusiais rinkimais į LR Seimą, buvo du kartus didesnis – 9,84 proc. (visoje šalyje – 6,69 proc.), rinkimų dieną jis stabilizavosi ir rinkimų analitikų nenustebino. Rinkėjų aktyvumas Prienų-Birštono apygardoje šiais metais pasiekė 50,68 proc. – šiek tiek daugiau už balsavimo vidurkį respublikoje. Visų rinkėjų aktyvumas pasiekė 49,90 proc.

 

Prienų-Birštono apygardoje aktyviausiai balsavo Birštono miesto (61,45 proc.) ir Užuguosčio (61,21 proc.) apylinkių rinkėjai, pasyviausiai – Pieštuvėnų (34,32 proc.) ir Šilavoto (38,69 proc.) apylinkių rinkėjai.

 

Nors pirmieji preliminarūs rinkimų rezultatai paaiškėjo dar prieš 22 val., oficialius rezultatus Vyriausioji rinkimų komisija paskelbė tik apie vidurnaktį. Tiesa, rinkimų rezultatų vienmandatėje apygardoje tendencija jau matėsi iš pirmųjų preliminarių rezultatų ir visą naktį, keliaujant duomenims iš įvairių apylinkių, bendrieji rezultatai keitėsi tik šimtosiomis procento dalimis.

 

Pagal oficialius, paskutinius rezultatus, gautus iš visų 38 Prienų–Birštono apygardos apylinkių, pirmame rinkimų ture daugiausiai balsų surinko Andrius Palionis (39,66 proc.). Neviršijus 50 proc. barjero, A. Palioniui teks savo populiarumą rinkėjų tarpe išbandyti antrame rinkimų ture. Antrame ture su juo varžysis Ąžuolas Raškevičius (16,11 proc.).

 

Trečioje vietoje liko visą naktį 3–4 vietomis su Vytautu Kamblevičiumi besimainęs Emanuelis Zingeris (11,25 proc.). O galiausiai paaiškėjo, kad kiti kandidatai neperžengė 10 proc. barjero. Vytautas Kamblevičius (9,83 proc.) daugiau nei 50 balsų aplenkė Egidijų Visocką (9,45 proc.), kuris vėlgi populiariausias buvo Prienų miesto teritorijoje. Kiti kandidatai nuo pat pirmųjų rinkimų rezultatų paviešinimo akimirkų taip ir liko žemiausiose reitingų pozicijose: Gintautas Bartulis (5,76 proc.), Algis Marcinkevičius (4,55 proc.), Jūratė Gaučienė (1,99 proc.), Vladas Raišys (1,39 proc.).

 

Visų 38 apylinkių rezultatų duomenimis, Prienų–Birštono daugiamandatėje apygardoje rinkėjai daugiausiai balsų atidavė Lietuvos socialdemokratų partijai (24,05) ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai (21,03 proc.). Trečioje vietoje lieka Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (16,55 proc.), ketvirtoje – partija „Tvarka ir teisingumas“ (9,87 proc.).

 

Respublikos mastu (pagal daugiamandatėse apygardose surinktus pirmumo balsus) daugiausiai balsų surinko Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (20 mandatų naujos kadencijos Seime). Antroje vietoje liko Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (19 mandatų), trečioje – Lietuvos socialdemokratų partija (13 mandatų), ketvirtoje – Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis (8 mandatai). Po penkis mandatus pasidalino partija „Tvarka ir teisingumas“ bei Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga.

 

Pagal gautus pirmumo balsus daugiamandatėje apygardoje po antrojo rinkimų turo į naujosios kadencijos LR Seimą gali grįžti ir Vytautas Kamblevičius. Nors partija „Tvarka ir teisingumas“ iškovojo tik 5 mandatus, o V. Kamblevičius yra 7-oje pozicijoje, tačiau partijos lyderiai Remigijus Žemaitaitis ir Petras Gražulis savo vienmandatėse apygardose surinko daugiausiai balsų ir dėl Seimo nario mandato kovos antrame vienmandatės apygardos rinkimų ture. Jeigu jie laimėtų, dvi pozicijos daugiamandatės apygardos mandatų sąraše liktų laisvos ir V. Kamblevičius pakiltų į penktąją vietą. Panašus scenarijus vyko ir prieš 4 metus, kai V. Kamblevičius iš 9 pozicijos į 6 pakilo tiems patiems R. Žemaitaičiui ir P. Gražuliui bei Juliui Veselkai laimėjus vienmandačių apygardų rinkimus. Beje, Julius Veselka tuoj pat po rinkimų išėjo anapilin.

 

Lietuvos piliečiai, pavargę nuo įvairių ekonominių ir socialinių sunkumų, vėl rinkosi mažiau žinomus kandidatus, tikėdamiesi, jog pastarieji gali išspręsti visas ant pečių užgulusias problemas. Šių metų rinkimuose įspūdingo šuolio į viršų savininkai – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Tiesa, daugelis pripažįsta, kad balsavo už partiją, žinodami tik partijos lyderio pavardę ir prisimindami įžymųjį lietuvišką serialą. Reikia tikėtis, kad partijos užmojai ir darbai bus valstybei didesni ir naudingesni, nei praėjusiose kadencijose trumpa šlovės akimirka besidžiaugusių politinių judėjimų nuopelnai.

________

 

Papildyta 09:45: Oficialiais, paskutiniais rezultatais gautais iš visų 38 Prienų-Birštono apygardos apylinkių pirmame rinkimų ture daugiausiai balsų surinko Andrius Palionis (39,66 proc.). Antrame ture su juo varžysis Ąžuolas Raškevičius (16,11 proc.).

Trečioje vietoje liko Emanuelis Zingeris (11,25 proc.). Kiti kandidatai neperžengė 10 proc. barjero:  Vytautas Kamblevičius (9,83 proc.), Egidijus Visockas (9,45 proc.), Gintautas Bartulis (5,76 proc.), Algis Marcinkevičius (4,55 proc.), Jūratė Gaučienė (1,99 proc.), Vladas Raišys (1,39 proc.).

37 apylinkių rezultatų duomenimis Prienų-Birštono daugiamandatėje apygardoje rinkėjai daugiausiai balsų atidavė Lietuvos socialdemokratų partijai (24,17) ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai (20,84 proc.).  Trečioje vietoje lieka – Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (16,56 proc.), ketvirtoje – partija Tvarka ir teisingumas (9,90 proc.).

Respublikos mastu, pagal daugiamandačių apygardų surinktus pirmumo balsus naktį, pagal gautus balsų ir preliminariai partijos Tvarka ir teisingumas rinkimuose iškovotų 5 mandatų į LR Seimą turėjęs patekti Vytautas Kamblevičius ryte pagal pirmumo balsus buvo jau 7 vietoje.

Šiuo metu vis dar skaičiuojami daugiamandatės apygardos balsai Strielčių apylinkėje.

 

Papildyta 06:42: Oficialiais rezultatais gautais iš 35 Prienų-Birštono apygardos apylinkių ir toliau pirmauja Andrius Palionis (39,82 proc.). Antrame ture su juo varžysis Ąžuolas Raškevičius (16,79 proc.). Trečioje vietoje Emanuelis Zingeris (11,53 proc.).

Kiti kandidatai kol kas lieka žemiau 10 proc. barjero:  Vytautas Kamblevičius (9,77 proc.), Gintautas Bartulis (5,53 proc.), Jūratė Gaučienė (2,06 proc.), Algis Marcinkevičius (4,63 proc.), Vladas Raišys (1,43 proc.), Egidijus Visockas (8,44 proc.).

37 apylinkių rezultatų duomenimis Prienų-Birštono daugiamandatėje apygardoje rinkėjai daugiausiai balsų atidavė Lietuvos socialdemokratų partijai (24,17) ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai (20,84 proc.).  Trečioje vietoje lieka – Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (16,56 proc.), ketvirtoje – partija Tvarka ir teisingumas (9,90 proc.).

Respublikos mastu, pagal daugiamandačių apygardų surinktus pirmumo balsus naktį, pagal gautus balsų ir preliminariai partijos Tvarka ir teisingumas rinkimuose iškovotų 5 mandatų į LR Seimą turėjęs patekti Vytautas Kamblevičius ryte pagal pirmumo balsus buvo jau 7 vietoje.

Šiuo metu vis dar skaičiuojami didžiausios rinkiminės apylinkės – Basanavičiaus vienmandatės, taip pat Strielčių ir Vyšniūnų apylinkių balsai. Daugiamandatės apygardos balsai dar skaičiuojami Strielčių apylinkėje.

 

Papildyta 00:27: Oficialiais rezultatais gautais iš 24 Prienų-Birštono apygardos apylinkių ir toliau pirmauja Andrius Palionis (39 proc.). Jį vejasi ir į antrą turą gali patekti Ąžuolas Raškevičius (19 proc.). Trečioje vietoje, vos keliolika balsų Vytautą Kamblevičių lenkiantis Emanuelis Zingeris (11 proc.).

Kiti kandidatai kol kas lieka žemiau 10 proc. barjero:  Gintautas Bartulis (5 proc.), Jūratė Gaučienė (2 proc.), Algis Marcinkevičius (5 proc.), Vladas Raišys (1 proc.), Egidijus Visockas (5 proc.).

24 apylinkių rezultatų duomenimis Prienų-Birštono daugiamandatėje apygardoje rinkėjai daugiausiai balsų atidavė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai (23 proc.) ir socialdemokratams (23 proc.). Trečioje vietoje – TS-LKD (15 proc.), ketvirtoje – partija Tvarka ir teisingumas (11 proc.).

Respublikos mastu, pagal daugiamandačių apygardų surinktus pirmumo balsus į LR Seimą turėtų patekti Vytautas Kamblevičius.

 

Papildyta 00:03: Oficialiais rezultatais gautais iš 19 Prienų-Birštono apygardos apylinkių ir toliau pirmauja Andrius Palionis (41 proc.). Jį vejasi ir į antrą turą gali patekti Ąžuolas Raškevičius (19 proc.). Trečioje vietoje, vos keliomis procento šimtosiomis nuo Emanuelio Zingerio atsiplėšęs Vytautas Kamblevičius (10 proc.).

Kiti kandidatai kol kas lieka žemiau 10 proc. barjero:  Gintautas Bartulis (4 proc.), Jūratė Gaučienė (2 proc.), Algis Marcinkevičius (7 proc.), Vladas Raišys (1 proc.), Egidijus Visockas (5 proc.).

 

Papildyta 23:26: Naujausi preliminarūs rezultatai gauti Prienų-Birštono apygardoje ir toliau rodo, jog pirmauja Andrius Palionis (40 proc.). Jį vejasi ir į antrą turą gali patekti Ąžuolas Raškevičius (18 proc.), į trečiąją vietą iškilo Emanuelis Zingeris (12 proc.).

Žemiau 10 proc. ribos nukrito Vytautas Kamblevičius (9,9 proc.)

Kiti kandidatai kol kas neperžengė 10 proc. barjero:  Gintautas Bartulis (5 proc.), Jūratė Gaučienė (2 proc.), Algis Marcinkevičius (5 proc.), Vladas Raišys (1 proc.), Egidijus Visockas (7 proc.).

 

Papildyta 22:59: Pagal preliminarius rezultatus gautus Prienų-Birštono apygardoje ir toliau pirmauja Andrius Palionis (39 proc.). Jį vejasi ir į antrą turą gali patekti Ąžuolas Raškevičius (19 proc.), trečioje vietoje – Vytautas Kamblevičius (11 proc.), į ketvirtą vietą iškilo Emanuelis Zingeris (11 proc.).

Kiti kandidatai kol kas neperžengė 10 proc. barjero:  Gintautas Bartulis (5 proc.), Jūratė Gaučienė (2 proc.), Algis Marcinkevičius (5 proc.), Vladas Raišys (1 proc.), Egidijus Visockas (7 proc.).

 

Papildyta 21:45: Atsižvelgiant į preliminarius rezultatus gautus iš dviejų apylinkių Prienų-Birštono apygardoje pirmauja Andrius Palionis (41 proc.). Jį vejasi ir į antrą turą gali patekti Ąžuolas Raškevičius (19 proc.), trečioje vietoje – Vytautas Kamblevičius (11 proc.).

Kiti kandidatai kol kas neperžengė 10 proc. barjero:  Gintautas Bartulis (4 proc.), Jūratė Gaučienė (2 proc.), Algis Marcinkevičius (6 proc.), Vladas Raišys (2 proc.), Egidijus Visockas (5 proc.), Emanuelis Zingeris (9 proc.).

Šie rezultatai iš dviejų mažesniųjų apylinkių ir yra preliminarūs.

 

20:45: Nors rinkėjų aktyvumas išankstiniame balsavime Prienų-Birštono apygardoje palyginus su praėjusiais rinkimais į LR Seimą iškilo dvigubai – iki 9,84 proc. (respublikoje – 6,69 proc.), rinkimų dieną jis stabilizavosi ir rinkimų analitikų nenustebino. Rinkėjų aktyvumas Prienų-Birštono apygardoje šiais metais pasiekė 50,68 proc. – šiek tiek daugiau už balsavimo vidurkį respublikoje.  Visų rinkėjų aktyvumas pasiekė 49,90 proc.

Prienų-Birštono apygardoje aktyviausiai balsavo Birštono miesto (61,45 proc.) ir Užuguosčio (61,21 proc) apylinkių rinkėjai, pasyviausiai – Pieštuvėnų (34,32 proc.) ir Šilavoto (38,69 proc.) apylinkių rinkėjai.

dsc_5460

dsc_5443

dsc_5449

rink_m

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close